Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Dobrý den.
Z fedořího repozitáře mám nainstalovaný prohlížeč Seamonkey ve verzi 2.25 a při navštívení stránky http://www.seamonkey-project.org/start/ je na ní napsáno, že už vyšla verze 2.26 a že bych měl aktualizovat. No jo, jenže jak, když mi yum check-update
nenabídne novou verzi Seamonkey k aktualizaci?
A mimochodem – máte někdo informace o nových verzích Opery pro Linux?
Řešení dotazu:
Díky za odpověď. Asi to vydržím, na pracovním počítači se mi nechce povolovat updates-testing.
K Opeře – tu už asi pro nás linuxáky nemá cenu používat, protože:
Vypadá to, že Opera kromě OS X a Windows všechny ostatní platformy odepsala.
Děkuji, dneska jsem si toho všiml a už jsem aktualizoval
Seamonkey skomírá, ale Opera se vzmohla.
Po letech jsem se vrátil k tomuhle dotazu a zkusil si Operu zase nainstalovat. Z webu https://www.opera.com/cs/computer/linux a https://www.opera.com/cs/computer/beta jsem stáhl RPM balíčky tří verzí Opery (Opera - balíček opera-stable
, Opera beta - balíček opera-beta
, Opera developer - balíček opera-developer
), nainstaloval jsem je a po instalaci se mi v systému objevil nově přidaný repozitář opera (Opera packages)
. Takže to vypadá, že by se všechny tři Opery mohly aktualizovat automaticky se zbytkem systému.
Aktuální verze:
opera-stable
53.0.2907.68opera-beta
54.0.2952.8opera-developer
55.0.2962.0Seamonkey skomírá
Rozhodně bych neřekl.
Posledních pár verzí:
Opera se vzmohlaRozhodne bych nerekl
Tiskni Sdílej: