Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ahoj, zkoumam widgety a plasmoidy, ale nachazim mezi nimi same nesmysly. Existuje nejaky katalog skutecne UZITECNYCH plasmoidu a widgetu?
Potreboval bych treba, mit moznost, umistit si na plochu nejaky textovy soubor (ulozeny na webovem ulozisti - mam nalinkovany webdav) pro zapisovani poznamek. Tak, abych na desktopu zapisoval a kdykoliv se k tomu potom dostal treba z mobilu - mam pristup na uloziste pres VPN. Proste nemuset otevirat zadny textovy editor, ale mit neustale ten soubor otevreny na plose, nebo v panelu.
Je neco takoveho? DIky za tip.
P.
ja to myslel trochu jinak. Zastupce si umim udelat, to je prkotina, jde o to, ze bych rad, aby ten soubor byl otevreny . proste okno s obsahem toho textaku.
Jinak puvodni tema jsem prestal sledovat, protoze jsem se v nem uz nevyznal. Trochu tady chybi stromova struktura, nebo zpusob, jak najit nove prispevky. Mozna je to tim, ze nejsem registrovan.
Proste nemuset otevirat zadny textovy editor, ale mit neustale ten soubor otevreny na plose, nebo v panelua ten widget bude vo svojej podstate co? prehliadac obrazkov?! nie. bude to zas len editor. a tak ci tak budes musiet stale na nieco klinut. tak si do panela urob odkaz na nejaky editor, ktory ti rovno otvori ten subor a daj si ho ukladat kazdu minutu...
Jo, defakto tak nejak by to melo fungovat. Jako text editor bez nastrojovych list, ktery uklada dany soubor po kazde zmene. Proste takovy post-it stitek na plochu, ulozeny na vzdalenem serveru (webdav/SMB) - dostupnem z mobilu.
S tim panelem si zkusim pohrat, diky za tip
Tiskni
Sdílej: