Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Kamery tvorily par let soucast meho sortimentu - cinnosti, takze souhlasim se vsim uvedenym. IP kameru pod 5kkc s rozumnou kvalitou a provedenim nesezenete. K nahravani se daji koupit jednoucelove krabice, vypada to jako kdysi video, do ni se da disk a je to. Ma to odladeny SW, takze to bude skutecne nahravat, kdyz se neco stane, bude to zrat par W a ve finale mozna vyjde levneji nez nejaky server.
Uznavam ale, ze jsme na linux foru, kde hodne lidi nejaky ten server v provozu uz ma, takze by ho radi vyuzili, aby nezahalel. A tak i mne by zajimalo, jestli nekdo nema zkusenost s ukladanim obrazu z IP kamer a to klidne i tech zminenych, otocnych z ciny. Vsechny maji pristup pres zvlastni port na stream, cili by se melo dat nejak obejit to jejich pitome webove rozhrani a obraz zachytavat na server. Jde hlavne o to, ze takove kamery jsou standalone a kdybych jich poridil vice a chtel mit zaznam ulozeny na jednom miste, je to problem (vetsina z nich ma SD kartu).
Treba prave na toho kanarka, nebo do kancelare to staci, jen to ukladani zaznamu je problem.
Zoneminder , naprosty SW balast !!! Zbytecne vytizene pc , to me skoro dohnalo ke koupi vykonnejsiho HW , ale jako posledni pokus jsem zvolil produkt od Ubiquiti Networks > UniFi Video . A vyplatilo se , sw bezi naprosto bez broblemu a zatizeni pc je minimalni . Stacilo pridat repo pro ubuntu a instalace probehla naprosto bez problemu . Prehledne a pekne zpracovane uzivatelske prostredi se narozdil od zm neda ani srovnat .
Souhlasím se vším, co bylo řečeno výše o poměru cena/výkon (tj. chcete-li číst RZ v noci na 10 metrů, se třemi tisícemi si tam tak postavte chlápka, co bude ty RZ zapisovat), a dodal bych pár postřehů:
-- Geovision má velmi kvalitní IP kamery, ale pozor na jednu věc - pro plnou funkcionalitu jsou vyžadovány ActiveX prvky, = automaticky pouze Windows
-- k jedné kameře není potřeba hned záznamové zařízení, vyrábějí se IP kamery, které umí zaznamenávat na SD kartu vloženou přímo do kamery, a soft v kameře umí záznamy prohlížet.
-- KOUKAAM nebrat! Udělali jsme s ním několik velmi špatných zkušeností, a upřímně řečeno vzhledem k cenám za jejich produkty to celkově žádná výhra není.
-- a to úplně pomíjím fakt, že u kamer se kromě Mpixelů, přísvitu a dejme tomu "kompenzaci bílé" (správněji kompenzaci protisvětla) také vyplatí sledovat parametr citlivost (Lux) a parametry objektivu. Je obecně známým faktem, že nejmodernější analogové kamery(např.: Samsung) v klidu strčí do kapsy i mid-range IP kamery. Sice nemáte to rozlišení, ale za zhoršených světelných podmínek nebo v práci s přísvitem je ta analogová kamera vpředu - a za rozdílnou cenu samozřejmě
-- pozor na "PoE". Některé moderní IP kamery, zejména máte-li zájem o PTZ, se už nespokojí s 802.3af, ale vyžadují 802.3at
-- Motion Detection je převážně softwarová záležitost řešená formou vyhodnocování změn v obraze (klidně i na úrovni pixelu), a je tak přímo závislá na kvalitě SW, který ji provádí. Pokud tedy chcete šetřit místo pro záznamy použitím záznamu pouze v případě pohybu, tak to dobře otestujte, protože pohyb podle SW může být něco úplně jiného než pohyb jak si představujete vy.
-- na záznamovém SW záleží. Aby měl záznam nějakou organizaci a kvalitu, a dalo se s ním rozumně pracovat, to zatím ne úplně každý SW dokáže.-- je to všechno jen a pouze otázka peněz.
Tiskni
Sdílej: