Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Kamery tvorily par let soucast meho sortimentu - cinnosti, takze souhlasim se vsim uvedenym. IP kameru pod 5kkc s rozumnou kvalitou a provedenim nesezenete. K nahravani se daji koupit jednoucelove krabice, vypada to jako kdysi video, do ni se da disk a je to. Ma to odladeny SW, takze to bude skutecne nahravat, kdyz se neco stane, bude to zrat par W a ve finale mozna vyjde levneji nez nejaky server.
Uznavam ale, ze jsme na linux foru, kde hodne lidi nejaky ten server v provozu uz ma, takze by ho radi vyuzili, aby nezahalel. A tak i mne by zajimalo, jestli nekdo nema zkusenost s ukladanim obrazu z IP kamer a to klidne i tech zminenych, otocnych z ciny. Vsechny maji pristup pres zvlastni port na stream, cili by se melo dat nejak obejit to jejich pitome webove rozhrani a obraz zachytavat na server. Jde hlavne o to, ze takove kamery jsou standalone a kdybych jich poridil vice a chtel mit zaznam ulozeny na jednom miste, je to problem (vetsina z nich ma SD kartu).
Treba prave na toho kanarka, nebo do kancelare to staci, jen to ukladani zaznamu je problem.
Zoneminder , naprosty SW balast !!! Zbytecne vytizene pc , to me skoro dohnalo ke koupi vykonnejsiho HW , ale jako posledni pokus jsem zvolil produkt od Ubiquiti Networks > UniFi Video . A vyplatilo se , sw bezi naprosto bez broblemu a zatizeni pc je minimalni . Stacilo pridat repo pro ubuntu a instalace probehla naprosto bez problemu . Prehledne a pekne zpracovane uzivatelske prostredi se narozdil od zm neda ani srovnat .
Souhlasím se vším, co bylo řečeno výše o poměru cena/výkon (tj. chcete-li číst RZ v noci na 10 metrů, se třemi tisícemi si tam tak postavte chlápka, co bude ty RZ zapisovat), a dodal bych pár postřehů:
-- Geovision má velmi kvalitní IP kamery, ale pozor na jednu věc - pro plnou funkcionalitu jsou vyžadovány ActiveX prvky, = automaticky pouze Windows
-- k jedné kameře není potřeba hned záznamové zařízení, vyrábějí se IP kamery, které umí zaznamenávat na SD kartu vloženou přímo do kamery, a soft v kameře umí záznamy prohlížet.
-- KOUKAAM nebrat! Udělali jsme s ním několik velmi špatných zkušeností, a upřímně řečeno vzhledem k cenám za jejich produkty to celkově žádná výhra není.
-- a to úplně pomíjím fakt, že u kamer se kromě Mpixelů, přísvitu a dejme tomu "kompenzaci bílé" (správněji kompenzaci protisvětla) také vyplatí sledovat parametr citlivost (Lux) a parametry objektivu. Je obecně známým faktem, že nejmodernější analogové kamery(např.: Samsung) v klidu strčí do kapsy i mid-range IP kamery. Sice nemáte to rozlišení, ale za zhoršených světelných podmínek nebo v práci s přísvitem je ta analogová kamera vpředu - a za rozdílnou cenu samozřejmě
-- pozor na "PoE". Některé moderní IP kamery, zejména máte-li zájem o PTZ, se už nespokojí s 802.3af, ale vyžadují 802.3at
-- Motion Detection je převážně softwarová záležitost řešená formou vyhodnocování změn v obraze (klidně i na úrovni pixelu), a je tak přímo závislá na kvalitě SW, který ji provádí. Pokud tedy chcete šetřit místo pro záznamy použitím záznamu pouze v případě pohybu, tak to dobře otestujte, protože pohyb podle SW může být něco úplně jiného než pohyb jak si představujete vy.
-- na záznamovém SW záleží. Aby měl záznam nějakou organizaci a kvalitu, a dalo se s ním rozumně pracovat, to zatím ne úplně každý SW dokáže.-- je to všechno jen a pouze otázka peněz.
Tiskni
Sdílej: