Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
sender_bcc_maps = regexp:/etc/postfix/sender_bcc_maps
recipient_bcc_maps = regexp:/etc/postfix/recipient_bcc_maps
v oněch souborech mám řetězec, aby vynechal záloha@domena.cz, problém je v tom, že neumím nastavit, aby přesměrovával vše mimo zaloha@domena.cz
/^[^z][^a][^l][^o][^h][^a]@domena\.cz/ zaloha@domena.cz
Postupuji správně? Nebo jak to řešit?
zaloha@domena.cz
,
tak třeba tohle by mohlo fungovat
/^(?!zaloha[@]domena[.]cz)/
postmap: warning: regexp map /tmp/test.regexp, line 1: Invalid preceding regular expression
Perl
ovské výrazy (pcre
). V Postfix
se nevyznám, ale viz pcre_table snad pomůže.
sender_bcc_maps = pcre:/etc/postfix/sender_bcc_maps
/^([^@]+)\@domena\.cz/ zaloha@domena.cz
I když z přeposílaného seznamu vyloučím zaloha@domena.cz, tak to stejně dojde 3x.
SERVER1
nastavte sender_bcc_maps
a recipient_bcc_mps
. Na SERVER2 žádné bcc
.
neco1@domena.cz
na neco2@domena.cz
, tak to přes SERVER1
vůbec nepůjde a pošta se mně nepřepošle. Zatím to mám tak, že na SERVER1
jsem nastavil send_bcc_maps
a na SERVER2
recipient_bcc_maps
. Problém nastává, pokud se pošta ještě někam přeposílá a taky nepoznám odeslaný mail pokud se jedná o posílání z lokálního na lokální účet. Ale líp to už asi nastavit nepůjde :(
Tiskni
Sdílej: