Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
sender_bcc_maps = regexp:/etc/postfix/sender_bcc_maps
recipient_bcc_maps = regexp:/etc/postfix/recipient_bcc_maps
v oněch souborech mám řetězec, aby vynechal záloha@domena.cz, problém je v tom, že neumím nastavit, aby přesměrovával vše mimo zaloha@domena.cz
/^[^z][^a][^l][^o][^h][^a]@domena\.cz/ zaloha@domena.cz
Postupuji správně? Nebo jak to řešit?
zaloha@domena.cz
,
tak třeba tohle by mohlo fungovat
/^(?!zaloha[@]domena[.]cz)/
postmap: warning: regexp map /tmp/test.regexp, line 1: Invalid preceding regular expression
Perl
ovské výrazy (pcre
). V Postfix
se nevyznám, ale viz pcre_table snad pomůže.
sender_bcc_maps = pcre:/etc/postfix/sender_bcc_maps
/^([^@]+)\@domena\.cz/ zaloha@domena.cz
I když z přeposílaného seznamu vyloučím zaloha@domena.cz, tak to stejně dojde 3x.
SERVER1
nastavte sender_bcc_maps
a recipient_bcc_mps
. Na SERVER2 žádné bcc
.
neco1@domena.cz
na neco2@domena.cz
, tak to přes SERVER1
vůbec nepůjde a pošta se mně nepřepošle. Zatím to mám tak, že na SERVER1
jsem nastavil send_bcc_maps
a na SERVER2
recipient_bcc_maps
. Problém nastává, pokud se pošta ještě někam přeposílá a taky nepoznám odeslaný mail pokud se jedná o posílání z lokálního na lokální účet. Ale líp to už asi nastavit nepůjde :(
Tiskni Sdílej: