LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Ahoj. Potřebuji poradit, jak mám aplikovat patch na zdrojový kód.
Ačkoli linux používám už hodně let, tak jsem pořád tak trošku "ucho".....
Ze začátku jsem vyzkoušel několik různých distribucí až jsem zakotvil u ArchLinuxu. No ale nikdy jsem se tak nějak "nehrabal pod kapotu"....
Protože mám teď trošku víc času, tak jsem se rozhodl, že se o linuxu zkusím dozvědět něco trošku víc a začal jsem laškovat s LFS. No a tady nastal problém. Všechno se kompiluje ze zdrojáků a na některé programy je třeba aplikovat patch. Já to nikdy nedělal a co jsem se dočetl v různých diskuzích, tak patch na určitý program byl vždy soubor .diff. Tady se ale na opatchování zdrojájků používají soubory .patch a já nevím, co s nimi... ????
Můžete mi prosím někdo poradit, jak třeba opatchovat soubor: http://ftp.gnu.org/gnu/bash/bash-4.3.tar.gz patchem: http://www.linuxfromscratch.org/patches/lfs/development/bash-4.3-upstream_fixes-3.patch
nebo soubor: http://download.savannah.gnu.org/releases/sysvinit/sysvinit-2.88dsf.tar.bz2 patchem: http://www.linuxfromscratch.org/patches/lfs/development/sysvinit-2.88dsf-consolidated-1.patch
A jesli můžu být hodně smělý.... můžete mi poradit tak nějak polopaticky...... např. uvést konkrétní příkaz .
Moc díky.
.diff
a .patch
jsou totéž. diff
je program, kterým se generují, patch
je program, kterým se aplikují.
Většinou se to aplikuje takto:
cd /neopatchovaný/zdroj # Sem je rozbalený ten tar.gz patch -p1 < soubor.patch(za
-p
je většinou 1
, ale občas je potřeba zjistit správnou hodnotu systémem pokus-omyl)
Tiskni
Sdílej: