Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Zdravim Helpdesk tvrdil, že je ten soubor používaný a proto ho nemůže nahradit. Přitom šel normálně smazat.Dle normy POSIX lze používaný soubor normálně smazat. Provozovat souborovou databázi ve sdíleném úložišti je sebevražda. Fungovat to bude, ale o stabilitě a spolehlivosti si můžeš nechat jen zdát.
force create mode = 660
force security mode = 660
force directory mode = 770
directory security mask = 000
force directory security mode = 770
[ucto] comment = Pohoda path = /home/samba/ucto browseable = no writeable = yes create mask = 0660 directory mask = 0770 valid users = @ucto force group = uctoNa klientech je připojený síťový disk U: a aktualizace instaluji z jednoho z klientů, bez problemů funguje již několik let. Pohodu mám nainstalovanou v U:\POHODA a data mám v U:\DATA, v souboru
PhDir.ini
mám v nastavení adresářů: All=U:\DATA\
, ostatní volby jsou prázdné.
Ve šložce DATA je zástupce PROGRAM
směrující na U:\POHODA
a ve šložce POHODA je zástupce DATA
směrující na U:\DATA
.
[pohoda]
comment = Pohoda na linuxu
path = /home/pohoda
valid users = franta, pepa, ...
public = yes
only guest = yes
writable = yes
printable = no
store dos attributes = yes
hide files = /Desktop.ini/RECYCLER/
profile acls = yes
Automatický mám sice zapnutý, ale ve firmě je nedělaj, vždycky mi zavolaj abych to přišel udělat já.
Co se týče souborové databáze na sdíleném úložišti... Jo je to demence, ale co s tim jako mám dělat, když to takhle naprogramovali. Neni důvod, proč by to na windowsech mělo běžet rychlejc než na linuxu, sdílení je pořád jen sdílení. A jede to na dvou klientech. Případné rady typu přejít na FlexiBee jsou skutečně mimo mísu...
Zdeněk
Tiskni Sdílej: