Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Zdravim Helpdesk tvrdil, že je ten soubor používaný a proto ho nemůže nahradit. Přitom šel normálně smazat.Dle normy POSIX lze používaný soubor normálně smazat. Provozovat souborovou databázi ve sdíleném úložišti je sebevražda. Fungovat to bude, ale o stabilitě a spolehlivosti si můžeš nechat jen zdát.
force create mode = 660
force security mode = 660
force directory mode = 770
directory security mask = 000
force directory security mode = 770
[ucto] comment = Pohoda path = /home/samba/ucto browseable = no writeable = yes create mask = 0660 directory mask = 0770 valid users = @ucto force group = uctoNa klientech je připojený síťový disk U: a aktualizace instaluji z jednoho z klientů, bez problemů funguje již několik let. Pohodu mám nainstalovanou v U:\POHODA a data mám v U:\DATA, v souboru
PhDir.ini
mám v nastavení adresářů: All=U:\DATA\
, ostatní volby jsou prázdné.
Ve šložce DATA je zástupce PROGRAM
směrující na U:\POHODA
a ve šložce POHODA je zástupce DATA
směrující na U:\DATA
.
[pohoda]
comment = Pohoda na linuxu
path = /home/pohoda
valid users = franta, pepa, ...
public = yes
only guest = yes
writable = yes
printable = no
store dos attributes = yes
hide files = /Desktop.ini/RECYCLER/
profile acls = yes
Automatický mám sice zapnutý, ale ve firmě je nedělaj, vždycky mi zavolaj abych to přišel udělat já.
Co se týče souborové databáze na sdíleném úložišti... Jo je to demence, ale co s tim jako mám dělat, když to takhle naprogramovali. Neni důvod, proč by to na windowsech mělo běžet rychlejc než na linuxu, sdílení je pořád jen sdílení. A jede to na dvou klientech. Případné rady typu přejít na FlexiBee jsou skutečně mimo mísu...
Zdeněk
Tiskni Sdílej: