abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Linux router

    29.9.2014 22:11 Maky
    Linux router
    Přečteno: 846×
    Mam asi takyto problem. Pripojenie na net cez kablovu TV. Kablovka <> Modem<> Router

    Pokial pouzijem dodany router DLINK Wifi vsetko funguje OK.

    Potrebujem pouzit namiesto DLINKU PC s Linuxom .

    Mam PC 2 x eth

    1x WAN klonovana MAC 1x LAN

    Nastveny Forwarding paketov + MASKARADA na WAN.

    Internet funkcny aj z lokalnej siete.

    Jedine v com je problem je pri stahovani suborov FTP HTTP z LAN siete sa preberanie prerusi cca po stihnuti 10MB.

    WGET zahlasi ze spojenie zrusene protistranou. Poruchu HW by som vylucil z dovodu ze som to skusal este na jednom mieste (ten isty ISP) iny HW a roby to presne to iste.

    Prosim o nejaku radu v com moze mat ten DLINK ine nastavenie ako PC router.

    Dakujem


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    29.9.2014 23:45 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Jestli je to u UPC, tak bych mozna testoval router zvlast (ciste pro vylouceni priciny), ale problem hledal spis v pripojeni. To, ze to predtim na DLINKu fungovalo, muze byt i jen shoda okolnosti/casu. Resil jsem u nekoho velmi podobny problem a bylo treba dosahnout zasahu ISP (nevim jestli slo o nejakou kabelaz nebo vymenu modemu nebo zmenu neceho jineho u nich). Od te doby to frci.

    Nebo je to snad primo z routeru beze ztraty kyticky?
    30.9.2014 18:48 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Takze MTU je nastavene na DLINKu na 1500 takze MTU to nieje.

    Nejake dalsie napady?
    30.9.2014 19:49 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    A primo z toho routeru stahovani / odesilani velikych souboru jde?
    5.10.2014 22:39 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Takze este raz suhrn.

    Ak pouzijem ako router DLINK vsetko funguje.

    Ak pouzijem ako router PC s Debianom (LEN IPFORWARDING a MASQUERADE, ziadne ine pravidla v iptables): -internet funguje zo siete LAN - stahovanie suborov z PC Router Debian funguje - stahovanie z LAN (notebook pripojeny do LAN) sa prerusi cca po 10MB - FTP prenos po LAN (Router - Notebook)je OK

    Debian Router ma 2x eth

    1 x na doske - LAN 1 x USB sietovka -WAN

    Pripojenie na net po kablovej TV

    Odskusane na dvoch pripojeniach (ten isty ISP) a dvoch HW podobnej konfiguracie.

    Dakujem
    Řešení 1× (necojakolinux)
    30.9.2014 07:04 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    MTU
    30.9.2014 16:56 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Mtu vyskúšam S dlinkom to funguje aj teraz takze problém pre a po to nebude.

    Ale ďakujem za každý nápad .
    30.9.2014 19:48 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Jak by mohlo MTU vadit az po 10 MB?
    30.9.2014 22:00 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Áno divne je že priamo z routea sťahovanie funguje ?
    1.10.2014 00:41 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Tak to se asi bude treba prohrabat vsemi pravidly iptables, jestli tam neni nejake omezeni.

    Take kouknout do logu a dmesg, jestli se treba nekouse sitovka. Jednou z moznosti izolace problemu je treba zkusit posilat data z vnitrni site na router, zpet, z vnejsi site na router, zpet, pak skrz a zpet. Netcat (nc) je na to prima.
    5.10.2014 14:47 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    IPTABLES nic ziadne pravidla len maskarada. V logoch nic.

    Stahovanie z routra OK. Stahovanie z PC pripojeneho na LAN stranu ROUTRA - stahovanie prerusene.

    Jedna z ETH na RT je USB neviem ci by uz nemohol byt problem aj to.

    Neviete mi prosim poradit ako zistit preco sa stahovanie prerusi ?

    Dakujem
    5.10.2014 18:24 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Co logy? Co je to za HW?
    5.10.2014 20:58 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Log nič vôbec nič Je to assrock q1900 doska vrátane cpu Proste stále neviem kde môže byt problém Ak tam dám dlink všetko ok dám pc router a sťahovanie padá .

    Ďakujem
    5.10.2014 22:27 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    Takze data z routeru primo do LAN take nechodi?

    Je to ta USB sitovka nebo druha?
    5.10.2014 23:00 Maky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    USB sietovka je WAN.

    Vobec netusim co to moze byt. Mam pocit ze ked spustim stahovanie na routry a potom pustim stahovanie na PC v LAN tak to stahovanie na PC v LAN ide normalne.

    Pokial ale neprebieha stahovanie na routry tak to stahovanie spadne po cca 10 MB.

    Teraz som skusil stahovat subor cez SFP PCLAN <> Internet a subor sa stiahol OK

    Netusim co to ma vsetko znamenat.

    Dakujem
    6.10.2014 00:41 d.c. | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux router
    To skoro vypada, ze to chce vetsi kladivo. ;-)

    Takze si treba nechat ten provoz zachytavat a podivat se, co se stane nakonec - tj. jakymi pakety to konci. Strcit router do dobre kontrolovatelne konfigurace (tedy nikoli proti modemu, ale proti dvema zarizenimi plne pod kontrolou) a ruzne zatizit.

    Kdyz by to bylo necim okolo sitovky, tezko by to mohlo byt jine pro ruzne protokoly a navic by dost pravdepodobne bylo neco v dmesg.

    Je-li to problem jen pri FTP, zkusil bych nejakou jinou verzi jadra - muze byt neco shnileho kolem "pomocnika" ftp.

    Take muze byt problem treba s dobou prenosu a ne s objemem (10 MB je divne cislo, ani moc male ani moc velke).

    Jen pro jistotu - neni ve hre nejaka proxy?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.