Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
idle_timelimit SECONDS Specifies the period if inactivity (in seconds) after which the connection to the LDAP server will be closed. The default is not to time out connections.
nsldc.conf
je pro ldapd (a nss), ldap má vlastní implementaci a nastavení v /etc/pam_ldap.conf
(a podle rychlého pohledu do manuálu to asi neumí). Jako řešení by šlo použít i lokální LDAP proxy (umí to třeba OpenLDAP).
Dost by mě zajímalo, co na tom těm adminům tak vadí. .Ide o LDAP pre cca 18 000 studentov a 14 000 zametanancov univerzity a stale spojnie im vytazuje server, az do uptime 15,0.
Používáte pam-ldap nebo pam-ldapd?Skusl som nahradit pam-ldap a dat tam pam-ldapd. Potom sa nepripojil cez LDAPS na server. Subor /etc/pam_ldap.conf neexistuej, mozno to je problem... Skusim ho tam dat.nsldc.conf
je pro ldapd (a nss), ldap má vlastní implementaci a nastavení v/etc/pam_ldap.conf
(a podle rychlého pohledu do manuálu to asi neumí). Jako řešení by šlo použít i lokální LDAP proxy (umí to třeba OpenLDAP).
Ide o LDAP pre cca 18 000 studentov a 14 000 zametanancov univerzity a stale spojnie im vytazuje server, az do uptime 15,0.To by mě zajímalo, jak „skvěle“ to mají nastavené, že jim idle spojení drtí servery. No ale to je vedlejší.
Skusl som nahradit pam-ldap a dat tam pam-ldapd. Potom sa nepripojil cez LDAPS na serverProblém s certifikátem (AFAIK pam-ldap jej neověřuje)? Detaily by měly být vidět v
/var/log/daemon.log
, případně může pomoct restart nslcd nebo vyzkoušet ruční hledání (třeba pomocí ldapsearch -x -z 1 -H ldaps://ldap.server/ uid=$USER
).
stuba je certifikacna autorita a plati, ze obuvnik chodi bosi, lebo oni podpisuju certifikaty vo vlastnej autorite. bez tls_checkpeer no ho vyhodnoti vzdy ako nedoveryhodny "SELF SIGNED"Skusl som nahradit pam-ldap a dat tam pam-ldapd. Potom sa nepripojil cez LDAPS na serverProblém s certifikátem (AFAIK pam-ldap jej neověřuje)? Detaily by měly být vidět v/var/log/daemon.log
, případně může pomoct restart nslcd nebo vyzkoušet ruční hledání (třeba pomocíldapsearch -x -z 1 -H ldaps://ldap.server/ uid=$USER
).
Tiskni Sdílej: