Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Ahoj,
pouzivam TVheadend na raspberry pi (jako server) a na nem autorecorder, ktery nastavuji pres webove klikatko a ktery mi automaticky nahrava porady na sitove uloziste. Mam v seznamu pro autorec asi 5 poradu. Uz delsi dobu se mi deje to, ze se jeden porad nahraje treba 2x nebo 3x. Proste to spusti soucasne 3x nahravani toho sameho poradu, i kdyz je v listu jen jednou, takze se mi ulozi 3 soubory. Nevite, cim to muze byt?
- Dival jsem se do ps aux a mam spustenou jen jednu instanci tvheadendu (to mne napadlo jako prvni moznost).
- koukal jsem primo do konfiguraku a do adresare s porady pro autorec a jsou tam ulozeny spravne
Da se jeste nejak overit, co to muze zpusobovat? Koukal jsem i do adresare s logy recorderu, ale je jich tam 500, takze hledat nejaky konkretni by zabralo pul dne
Diky za tipy,
P.
Vyzkoušel jsem všechno možné (zarovnání začátků všech timerů z ČT a odstranění duplicitních, smazání všech pozic timerů načasovaných pomocí autorec před vypnutím.....), až jsem přišel na to pravé.
K několikanasobnému záznamu stejného programu dojde proto, že při začátku záznamu se vytvářejí další pozice timeru.
Pokud je ve složce /media/root/OE_DATA/.xbmc/userdata/addon_data/service.multimedia.tvheadend/autorec
soubor, podle kterého byla pozice timeru načasována, tak se po spuštění záznamu po např.jedné minutě vytvoří další pozice timeru a po další minutě třeba další. Proto se jeden film nahrává několikrát.
Moje řešení je v tom, že script před vypnutím počítače zjistí, jestli se v timerech nenachází soubor, který byl načasován pomocí klíčových slov (autorec), týká se záznamu ČT (jinde se mi to nestává) a záznam tohoto timeru má být spuštěn do následujících 24 hodin. Pakliže se takový soubor najde, přemístí se soubor ve složce autorec (podle kterého byl timer načasován) do nějaké jiné složky např.autorec_presunuty. Až skončí záznam, tak se tento soubor přesune zpět na správné místo do složky autorec, aby mohl podle něho automaticky načasován další timer.
Funguje naprosto spolehlivě, ověřeno na mnoha seriálech.
V příloze jsem si dovolil přidat svůj script, nesmějte se, před dvěmi lety jsem nevěděl co je terminál. Tento script se spouští před vypnutím PC, je v /.config/shutdown.sh
Script je pro 4.verzi Openelec, v 7.verzi je to podobné, je třeba vybírat jiné řádky ze souborů timeru.
Tiskni
Sdílej: