Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
# pridani PPA repositare pro "Pulseaudio s Equalizer" sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/pulseaudio-eq # zaktualizovani dostupnych balicku vsech repositaru sudo apt-get update # nainstalovani balicku ktere jsou potreba sudo apt-get install python-dbus python-qt4 python-qt4-dbus pulseaudio-utilsAktivacni cast instalace:
# pridani modulu pro ekvalizer k aktivaci do nastaveni pulseaudio echo "load-module module-equalizer-sink" | tee -a /etc/pulse/default.pa echo "load-module module-dbus-protocol" | tee -a /etc/pulse/default.pa # restartovani sluzby pulseaudio pulseaudio -k pulseaudio &vlastni aktivace ktera u LADSPA je mozna pohou fajfkou EQenabled je u tohoto reseni potreba provest rucne v nastaveni zvuku prepnutim vystupu z puvodniho na "FFT based equalizer on Vnitrni zvukovy system" (nejdriv ale asi vypni fajkou ten puvodni LADSPA)
# v grafice ikonou Equalizer # z terminalu qpaeq
Podle tohodle návodu sem to dělal a wpaeq mi stále nefungoval a dokonce mi to zničilo pulseaudio až sem zjistil že po všech úpravách je nutné vypnout pulseaudio a smazat vše v ~/.config/pulse a restartnout , a potom zvolit v nastavení programu pavucontrol výstup zvuku přes FFT Based ... místo vnitřního zvukového systému.
a když to okno qpaeq posuneš do prava a zvětšuješ do leva tak po pár opakování ti začíná i od 1HZ .
pulseaudio-equalizer-gtk sice funguje hned ale když šteluješ zvuk tak zvuk trpí výpadky a to není hezké takže pro mne je jasná volba qpaeq
Tiskni
Sdílej: