Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
# /etc/locale.conf: LANG=cs_CZ.UTF-8 # /etc/locale.gen: cs_CZ.UTF-8 UTF-8 en_US.UTF-8 UTF-8
Jako root spustit locale-gen
iw dev dmesg|grep -i -e wlan -e wireless -e wifi sudo lsusb -vv|grep -i net
148f:3070 Ralink Technology, Corp. RT2870/RT3070 Wireless Adapters 148f:5370 Ralink Technology, Corp. RT5370 Wireless Adapter 148f:7601 Ralink Technology, Corp. MT7601U Wireless Adapterpokud mas 148f:7601 zkus doinstalit dkms-mt7601u
iw dev dmesg|grep -i -e wlan -e wireless -e wifipripadne sem priloz celej dmesg vystup, uzavrene do znacky (pre), zkontroluj nahledem
KEYMAP=cz-lat2
FONT=Lat2-Terminus16
Section "InputClass" Identifier "system-keyboard" MatchIsKeyboard "on" Option "XkbLayout" "cz" EndSection
Přidat do ní soubor 00-keyboard.conf (obsah souboru viz výše)
Hele chlape! Umíš vůbec používat některý z textových editorů v GNU/Linuxu (Vim, GNU Emacs, nano apod.)?
A můžeš nám říct, jak tyto soubory ručně "přidáváš"?
Nepokoušíš se zapisovat jako běžný uživatel do adresáře, kam smí zapisovat pouze root?
rc.conf
se stal deprecated/obsolete po přechodu na systemd
.
Takže si prostuduj něco o systemd.
Četl jsi wiki? úplně na konci debaty jsem dal základní odkazy - kde v nich je zmínka o rc.conf???? jakou verzi instaluješ??
Nedá mi to:
a dále
Warning: SysVinit is obsoleted in Arch Linux [1] and has been dropped from the official repositories. We suggest you migrate to systemd.
obsoloted - no longer in use ;)
odkaz [1]poukazuje na konec podpory init.d skriptů a přechod na systemd
nevidím problém v aktuálnosti, wiki upozornuji, že se to již nepoužívá, navíc rc.conf lze spustit pomocí systemd
Textová konzole (/etc/vconsole.conf
)
KEYMAP=cz-us-qwertz FONT=ter-216n
Aby textová konzole k něčemu vypadala, tak používám "terminus-font" (doinstaluješ příkazem pacman -S terminus-font
)
Co se týká lokalizované klávesnice v X Window System
, tak tady záleží, jak Xka spouštíš (zda-li např. pomocí startx
z textové konzole... Musíš nám sdělit, jak Xka startuješ, jakého správce oken používáš, či zda používáš nějaké DE, jako je KDE či Gnome...
Pardon, že jsem se řídil "install.txt"...
Díval jsem se do souboru, nikde zmínka o rc.conf, všude jen aktuální informace dostupné na wiki (včetně systemd) - a hlavně AKTUÁLNÍ. Takže nechápu, kde jsi přišel k takovým problémům - kdyby si podle toho postupoval, nemůžeš mít takové prolbémy - po Tvých 5-ti letých zkušenostech, jak uvádíš ..... ;)
Dříve se Arch stavěl a pak překopíroval do cílového zařízení.To určitě jde i teď. Prostě si to nainstaluj třeba do virtualboxu včetně všech balíčků a pak to tam zkopíruj.
ja ti nevim, vystupujes tu ted jako arogantni machr co vsechno vi, vsechno zna, pricemz te zarazej naprosto zakladni veci...
+1
+1
K tvůrci dotazu - což takhle si nejprve řádně pročíst wiki a stránky. Instalací archu sem dělal spousty a nikdy sem neměl problémy co tu popisuješ (včetně wifi - fungovalo napoprve), navíc většina z nich pramení z nepřečtení základních článků o nastavení systému při instalaci ......
Instalace
Průvodce pro začátečníky
Co více dodat ....
ohleden locales je arch wiki trochu zastarala
see:
http://wiki.gentoo.org/wiki/Systemd#Locale
na automatickou detekci os potrebujes balicek osprober /os-prober a pro detekci vcetne win musis mit ntfs3g
wifi .. pouzij networkmanager nmcli ... (pokud ti jede modul)
Tiskni
Sdílej: