Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
* mala spotreba (kolem 10W) * uloziste na SD karte (tj. zadne HDD/SSD) * pobezi nejake main distro (nejlep centos) - tj. ARM/x86 * 2nicky alespon 100MbPredem diky
Řešení dotazu:
kde koupit banana za rozumnou cenuCo koukám na eBay, tak je ta Alza ještě docela levná.
rad bych tam vrazil 2 SDkarty v (md)raidu1 - jak to fyzicky zapojit? predpokladam, ze tam nejsou 2 sloty pro SD, takze druhou SD pres USB/jine rozhrani?Lepší by mi přišlo třeba po každé změně rsyncnout. Když ti ta hlavní odejde, tak stejně nenabootuješ.
od jakeho vyrobce SD karty?Beru nejlevnější a připojuju / read-only.
Když ti ta hlavní odejde, tak stejně nenabootuješ.japakto?
japakto?Nevím, jestli ten uboot nebo co tam je umí zavádět z mass storage (btw. proč SD kartu v USB redukci a ne rovnou flashku?)
od jakeho vyrobce SD karty? (!!!flame!!!)
Osobně preferuji SanDisk (nebránil bych se ani Lexarům, ale ty jsou ještě o něco dražší), ale foťák generuje trochu jiný typ provozu a naštěstí v něm ještě mám CF.
Pokud chce standardní distribuci, tak je jednoznačně potřeba USB flashka, interní paměť bývá většinou něco jako 8 MB a tam se to fakt nevleze.
Až tak? Já jsem zvyklej na RBčka, např. můj letitý routřík RB450G má 512MB interní flashky. Tam by se osekaný distro np vlezlo.
to čo hladaš a chceš existuje je to specialna verzia Banana Pi ale nema 2 eth ale ma ich 4.. na styl router a ma aj wifi
http://www.rlx.sk/sk/ethernet-module/3525-bpi-r1-banana-pi-open-source-router-300mbps-wireless-n-4038816032775.html
vela stastia
Tiskni
Sdílej: