Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »$inet_socket_port = [10024, 10026]; $interface_policy{'10026'} = 'SASLBYPASS'; $policy_bank{'SASLBYPASS'} = { originating => 1, bypass_spam_checks_maps => [1], bypass_banned_checks_maps => [1], bypass_header_checks_maps => [1], };A následně nevím, jak mám v Postfixu aktivovat druhý filtr na portu 10026, jelikož v main.cf mám aktuálně:
content_filter = amavis:[127.0.0.1]:10024Zkoušel jsem dle návodu změnit content_filter na:
content_filter = smtp-amavis:[127.0.0.1]:10026A vložit na konec konfigu:
smtpd_data_restrictions = reject_unauth_pipelining permit_mynetworks permit_sasl_authenticated check_client_access regexp:/etc/postfix/filter-catchall.regexpA vytvořit soubor /etc/postfix/filter-catchall.regexp s obsahem:
/^/ FILTER smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024Následně restartovat postfix a amavis, ovšem poté mi nechodí emaily, nevíte, kde by mohl být problém?
Řešení dotazu:
-o content_filter=smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024 smtps inet n - n - - smtpd -o smtpd_tls_wrappermode=yes -o smtpd_sasl_auth_enable=yes -o smtpd_client_restrictions=permit_sasl_authenticated,reject -o content_filter=smtp-amavis:[127.0.0.1]:10026Zadruhe, narozdil od tebe definuje content_filter v master.cf misto main.cf(hned prvni kod v navodu), takze to si musis upravit(zakomentovat v main a dopsat do master). Pak by to mohlo chodit.
Tiskni Sdílej: