V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
$inet_socket_port = [10024, 10026]; $interface_policy{'10026'} = 'SASLBYPASS'; $policy_bank{'SASLBYPASS'} = { originating => 1, bypass_spam_checks_maps => [1], bypass_banned_checks_maps => [1], bypass_header_checks_maps => [1], };A následně nevím, jak mám v Postfixu aktivovat druhý filtr na portu 10026, jelikož v main.cf mám aktuálně:
content_filter = amavis:[127.0.0.1]:10024Zkoušel jsem dle návodu změnit content_filter na:
content_filter = smtp-amavis:[127.0.0.1]:10026A vložit na konec konfigu:
smtpd_data_restrictions = reject_unauth_pipelining permit_mynetworks permit_sasl_authenticated check_client_access regexp:/etc/postfix/filter-catchall.regexpA vytvořit soubor /etc/postfix/filter-catchall.regexp s obsahem:
/^/ FILTER smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024Následně restartovat postfix a amavis, ovšem poté mi nechodí emaily, nevíte, kde by mohl být problém?
Řešení dotazu:
-o content_filter=smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024 smtps inet n - n - - smtpd -o smtpd_tls_wrappermode=yes -o smtpd_sasl_auth_enable=yes -o smtpd_client_restrictions=permit_sasl_authenticated,reject -o content_filter=smtp-amavis:[127.0.0.1]:10026Zadruhe, narozdil od tebe definuje content_filter v master.cf misto main.cf(hned prvni kod v navodu), takze to si musis upravit(zakomentovat v main a dopsat do master). Pak by to mohlo chodit.
Tiskni
Sdílej: