Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
A tady je ohledně rychlostí LAN/WAN atd. přímo TP-link. Toto je zřejmě ideální propustnost závisející dle HW.
1043ND verze 2 by měla odpovídat Archer C7, HW by měl být (až na WiFi část) vlastně identický:
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=465
Takže ten postup přes telnet a nahrání do TMP atd. funguje i zde... (viz výše). Mimochodem nefunguje mi ani flash z DD-WRT zpět na originální TP-LINK, cosi to dělalo, ale je tam stále DD-WRT, nějaká poslední verze.
DD-WRT je o něco lepší, než obyčejný TP-link. Zejména:
1) přidává funkci klienta
2) detailní nastavení výkonu, u ČR ví, že u 740N je anténa 5 dB, takže dá v CZ max. 13 dB (Ignoranti norem to mohou obejít třeba přes Argentinu a pak funguje 18 dB).
3) detailní výběr normy, tedy zda mix, BG, GN, nebo sólo N, včetně čísla kanálu nebo auto
4) šířku kanálu, 40 MHZ natvrdo 40/20 MHz automaticky, 10 a 5 MHz
5) VLAN
6) poměrně detailní přehled, grafy kolik se stahuje, kolik je zatížení CPU atd.
Celkově je zde o dost více funkcí, než originální TP-link, nicméně Gargoyle (byť nemá klient) mi přijde uživatelsky sympatičtější (a řekl bych, že je lépe kompatibilní přímo s OPEN-WRT, ze kterého přímo vychízí).
Jen jsem měl problém se vrátit na jiný firmware.
Nakonec mi vždy pomohlo přes wget do TMP a mtd.
Tiskni
Sdílej: