Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
prosim o radu. Zhruba jeden mesic mam problem s instalaci a aktualizaci z repozitare. Problem je v tech instalacich, ktere vytvareji noveho uzivatele. Jedna se o debian 7.
root@test:~# aptitude upgrade The following partially installed packages will be configured: dbus dbus-x11 No packages will be installed, upgraded, or removed. 0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded. Need to get 0 B of archives. After unpacking 0 B will be used. Setting up dbus (1.6.8-1+deb7u6) ... adduser: Please enter a username matching the regular expression configured via the NAME_REGEX configuration variable. Use the `--force-badname' option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX. dpkg: error processing dbus (--configure): subprocess installed post-installation script returned error exit status 1 dpkg: dependency problems prevent configuration of dbus-x11: dbus-x11 depends on dbus; however: Package dbus is not configured yet. dpkg: error processing dbus-x11 (--configure): dependency problems - leaving unconfigured Errors were encountered while processing: dbus dbus-x11 E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1) A package failed to install. Trying to recover: Setting up dbus (1.6.8-1+deb7u6) ... adduser: Please enter a username matching the regular expression configured via the NAME_REGEX configuration variable. Use the `--force-badname' option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX. dpkg: error processing dbus (--configure): subprocess installed post-installation script returned error exit status 1 dpkg: dependency problems prevent configuration of dbus-x11: dbus-x11 depends on dbus; however: Package dbus is not configured yet. dpkg: error processing dbus-x11 (--configure): dependency problems - leaving unconfigured Errors were encountered while processing: dbus dbus-x11 root@test:~# printenv | grep NAME_REGEX NAME_REGEX=^[a-z][-a-z0-9]*$
Kdyz chci pridat uzivatele, napriklad franta.druhy, tak je --force-badname ok, ale do aptitude to nezadam. Co a jak mam nastavit, aby me aptitude bral vazne? Zjistil jsem, ze pri standartni (nove) instalaci promenna NAME_REGEX neexistuje a pritom vsechno funguje spravne.
Myslim, ze problem mohl zacit v dobe, kdy jsem pridaval uzivatele s teckou (franta.druhy). Parametr --force-badname je neco, co jsem se tehdy obaval pouzit, a tak jsem si hral s promennou NAME_REGEX. Stejne jsem nakonec --force-badname musel pouzit.
Google moc nepomohl, vsude pisou, ze mam nastavit NAME_REGEX. Ale uz ne jak.
Nastavuju to pres export: root@test:~# export NAME_REGEX="^[a-z][-a-z0-9]*$"
Myslim, ze takhle nastaveny NAME_REGEX by mel pro aptitude bohate stacit.
Co delam blbe?
Tiskni
Sdílej: