Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Prosim poradte ako
1) spravne to nastavit - mysli sa tym sposob - co som nasiel je niekolko rieseni ako to nastavit
2) ako spravne to urobit - s jednym riesenim som uspel ale internet nesiel vo vnutry Banana
takze zadanie je
cez wifi chytim signal a ten pojde do ethernetu na ktory bude pripojeny pc alebo router
wifi nastavit viem a to nastavim si v /etc/network/interfaces
odkaz na wpa_supplicant.conf
a v /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf nastavim parametre
ovsem ako spravit premostenie? cez bridge? ktory pridam do interfaces alebo ako a ako nastavit v konfigoch aby spravilo bridge s wlan0 a tiez aby internet nielen aby tiekol do ethernetu ale aby aj v samotnom banana siel net ?
voped dakujem ak by sa niekto nasiel co by tu pastol navod.
dakujem este dnes vyskusam hned ked bude kus casu. som zvedavy ci to pojde a hned sa opytam ak spravim NAT bez bridgu to znamena ze internet pojde von cez ethernet nastavim pevnu ip pre ethernet a a j vo vnutri banana pro bude net taktiez?
Tiskni Sdílej: