Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
-------------------------------------- auto lo iface lo inet loopback auto wlan0 allow-hotplug wlan0 iface wlan0 inet manual wpa-roam /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf iface default inet static address 10.10.8.61 netmask 255.255.0.0 gateway 10.10.10.43 dns-nameservers 10.10.9.26 auto eth0 allow-hotplug eth0 iface eth0 inet static address 192.168.11.11 netmask 255.255.255.0 ---------------------------------------------Poznámka: Lokální ethernet slouží jako "last resort" servisní interface. /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf:
----------------------- ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev update_config=1 network={ ssid="*********" proto=RSN key_mgmt=WPA-PSK pairwise=CCMP TKIP group=CCMP TKIP psk="**********" } -----------------------# hostname -I 192.168.11.11 10.10.7.20 Kuku. Nějaký nápad?
zkoušeli jste někdy někdo nakonfigurovat WPA WIFI přes supplikanta tak, aby interface měl statické IPv.4 parametry?
wpa_supplicant nastavení IP adresy a související konfiguraci vůbec neřeší, stará se jen o asociaci s AP. Takže jen pak místo spuštění DHCP klientského démona nastavíte statickou adresu a ostatní parametry stejně, jako byste to dělal pro jakékoli jiné rozhraní.
Pokud vám jde o to, jak to napsat do konfiguračních souborů nějaké konkrétní distribuce, pak vám s tím bude muset poradit někdo kdo se v nich vyzná - ale bylo by dobré začít tím, že napíšete, že vám jde o tohle, a také by nebylo úplně od věci napsat, o kterou distribuci se jedná.
ale mně nejde o to, jak to napsat do konfiguráků, ale o princip.
Výborně, v tom případě platí to, co jsem napsal hned na začátku: wpa_supplicant žádné IP adresy nenastavuje.
Navíc, obsah těchto konfiguračních souborů vcelku jednoznačně na danou rodinu distribucí ukazuje
Pro toho, kdo takovou distribuci používá, asi ano. Ale jsou tu i lidé, kteří používají jiné distribuce a ne každému se chce zkoumat syntaxi a hádat, o jakou distribuci by se asi mohlo jednat.
Víte, dělat z někoho hlupáka, je prosté. Poradit dá práci.
Já jsem poradil. Hlupáka z vás dělá někdo jiný.
co víc, zrovna tahle záležitost s konkrétní distribucí až tak moc svázaná není.
Asi to tak úplně nebude, protože když na svém systému nakonfiguruji a spustím wpa_supplicant, tak jen asociuje wi-fi adaptér s AP a žádné adresy nenastaví. Na to pak musím samostatně spustit dhcpcd/dhclient nebo nastavit adresu ručně. Takže pokud se ta vaše konfigurace chová jinak, bude to dáno tím, co dalšího se tam ještě děje na základě toho /etc/network/interfaces
- a to už samozřejmě na distribuce bude záviset hodně.
iface wlan0 inet static address X.Y.Z.13 netmask 255.255.255.0 gateway X.Y.Z.1 dns-nameservers X.Y.Z.1 wpa-ssid MojeSSID wpa-psk 8abaf8aef...566de45c71288d #pripadne primo konfirurace supplicanta: #wpa-conf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.confnásledné ifup wlan0 nahodí interface a nastaví. Ověřeno v praxi. Pokud Ti to takhle nestačí, tak opravdu nerozumím tomu na co se ptáš.
predtim nez polozis v dalsi komunite podobne dotazy , zkus si precist a pochopit : hhttp://www.catb.org/esr/faqs/smart-questions.html
Tiskni
Sdílej: