Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s kompilací FFMPEG knihovny?
V mobilní aplikaci využíváme tuto knihovnu, ale bohužel máme problém s Androidem 5.0.
Dostaneme tento error: "error: only position independent executables (PIE) are supported."
Takže knihovna kterou využíváme nemá tyto flagy: "-fPIE -pie".
Zkoušel jsem stáhnout zkompilovanou knihovnu z:
https://github.com/guardianproject/android-ffmpeg-java a z https://github.com/hiteshsondhi88/ffmpeg-android (omlouvám se, nejdou mi vložit linky)
ale tato knihovna zase nemá zapnutý libmp3lame encoder (parametr --enable-libmp3lame).
Bohužel se nám tu knihovnu po mnoha útrapách nedaří zkompilovat.
Byl by někdo ochotný provést kompilaci této knihovny jak s parametry "-fPIE -pie", tak i s "--enable-libmp3lame". Klidně i za finanční odměnu!
Děkuji za každou radu!
Ten člověk zkoušel tento fork: https://github.com/guofengzh/ffmpeg-android/tree/feature/feature-libmp3 a ten mu nešel. Můžeš to zkusit ty? Klidně ať to obsahuje další knihovny, ať se to zbytečně nekomplikuje.
objdump -T ffmpeg | grep log2
), takže ak to stále píše tú chybu, problém nie je ten program (možno sa stále používa tá api-19 verzia).
git clone https://github.com/guofengzh/ffmpeg-android.git cd ./ffmpeg-android git config --file=.gitmodules submodule.libvpx.url https://chromium.googlesource.com/webm/libvpx git submodule sync git submodule update --initPotom už len stačí nastaviť architektúru v súbore settings.sh do premennej SUPPORTED_ARCHITECTURES (podporované sú architektúry armeabi, armeabi-v7a, armeabi-v7a-neon a x86). Tých architektúr tam môže byť aj viac, postupne sa skompilujú všetky (pri testovaní by som tam ale mal len jednu, skompiluje sa to tak rýchlejšie). V tom súbore settings.sh sa tiež nastavuje Android ABI. Keď je všetko nastavené, stačí spustiť ./android_build.sh a všetko sa to skompiluje.
sudo apt-get --quiet --yes install build-essential git autoconf libtool pkg-config gperf gettext yasm
Je možné, že je problém v tom? Jinak jsem do CFLAGS a LDFLAGS přidal -fPIC a odstranil -pie. Změnil --disable-shared na --enable-shared. Využívám tedy master repozitář https://github.com/guofengzh/ffmpeg-android/tree/master . Všechny Vámi popsané příkazy prošli korektně.
./init_update_libs.sh
(pred samotnou kompiláciou).
#!/bin/bash . abi_settings.sh $1 $2 $3 pushd libvpx make clean case $1 in armeabi | armeabi-v7a | armeabi-v7a-neon) TARGET=armv7-android-gcc ;; x86) TARGET=x86-android-gcc ;; esac ./configure \ --target="$TARGET" \ --disable-examples \ --sdk-path=${ANDROID_NDK} \ --disable-runtime-cpu-detect \ --prefix="${TOOLCHAIN_PREFIX}" || exit 1 make -j${NUMBER_OF_CORES} install || exit 1 popd(každopádne pre armeabi by sa asi malo použiť armv6, konfiguračný skript pre libvpx ale nepodporuje armv6-android-gcc; pravdepodobne to ali príliš nevadí, keďže takmer vždy sa aj tak kompiluje pre armeabi-v7a)
#!/bin/bash . abi_settings.sh $1 $2 $3 pushd libvpx make clean case $1 in armeabi | armeabi-v7a | armeabi-v7a-neon) TARGET=armv7-android-gcc AS_BIN=auto ;; x86) TARGET=x86-android-gcc AS_BIN=yasm ;; esac ./configure \ --target="$TARGET" \ --as="$AS_BIN" \ --disable-examples \ --sdk-path=${ANDROID_NDK} \ --disable-runtime-cpu-detect \ --prefix="${TOOLCHAIN_PREFIX}" || exit 1 make -j${NUMBER_OF_CORES} install || exit 1 popda v systéme musí byť nainštalovaný yasm
#!/bin/bash . abi_settings.sh $1 $2 $3 pushd libvpx make clean case $1 in armeabi | armeabi-v7a | armeabi-v7a-neon) TARGET=armv7-android-gcc AS_BIN=auto ASFLAGS="" ;; x86) TARGET=x86-android-gcc AS_BIN=yasm ASFLAGS="-D__ANDROID__" ;; esac ASFLAGS="$ASFLAGS" ./configure \ --target="$TARGET" \ --as="$AS_BIN" \ --disable-examples \ --sdk-path=${ANDROID_NDK} \ --disable-runtime-cpu-detect \ --prefix="${TOOLCHAIN_PREFIX}" || exit 1 make -j${NUMBER_OF_CORES} install || exit 1 popdPS: Ak nie je potrebné, aby ten program podporoval aj vpx, tak stačí zakázať kompilovanie tej knižnice a jej používanie pre ffmpeg (stačí vymazať spúšťanie kompilovania tej knižnici v android_build.sh a, hlavne, treba zmeniť --enable-libvpx na --disable-libvpx v súbore ffmpeg_build.sh).
Tiskni
Sdílej: