Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Konference LinuxDays 2023 proběhne již tento víkend 7. a 8. října v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů.
Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
vino
- Sdileni pracovni plochy v Ubuntu. Abych to nemusel naklikavat a jen bych rozkopiroval uzivatelum?
Řešení dotazu:
# nainstalovat balicek s nastrojem dconf sudo apt-get install dconf-cli # vyexportovat do souboru na nastavenem pc dconf dump /desktop/gnome/remote-access/ > vino.dconf # naimportovat ze souboru na nenastavenem pc dconf load /desktop/gnome/remote-access/ < vino.dconf # naimportovat pri nenastavene promene DISPLAY (pres ssh, skriptem pri startu) DISPLAY=:0 dconf load /desktop/gnome/remote-access/ < vino.dconfjinak misto vino-server bych rozhodne doporucil x11vnc server da se nastavit na mnooohem vetsi rychlost...
Nějaký tip na parametry prro tu rychlost , jak to má vypadat ?
x11vnc -display :0 -localhost -usepw -rfbport 59000 -no6 -ping 60 -noxdamage -o /var/log/x11vnc.log -ncache_cr -bg -forever -nevershared -dontdisconnectpopis parametru viz
Tiskni
Sdílej: