Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
.vimrc
pustit vim a zadat do něj :set wrap lbr
(tzn. vim by neměl zalomit uprostřed slova). Následně napište bez enterů dostatečně dlouhý rádek, až se pozalamuje do viditelného odstavce. Potud dobré, zalomení řádků by mělo být vždy na hranici slov.
Přejděte do normal módu, najeďte doprostřed nějakého zalomeného řádku a nad celým slovem udělejte např. cw
. Ať se snažím jakkoli, vim přeformátuje zawrapovaný řádek, jakoby ignoroval set linebreak
a zalomí mi slova uprostřed - pak musím jen resiznout okno s vimem a ono se to zase přeformátuje správně...
Ve vimu píšu v terminálu a toto chování mě strašně otravuje - je možné to nějak vyřešit? Hard wrap jsem zkoušel a nesnesu ho.
Děkuji
P.S. dělá to i v gvim
Řešení dotazu:
vim -u NONEa funguje mi to bezvadně. Zkus update Vimu.
Zřejmě proto, že své řádky nepíši delší než 80 znaků.A máš vim nastavený tak, že ti s tím nějak pomáhá? Příklad: Píšu dlouhý odstavec, zalomím vždycky před 80. sloupcem, dopíšu. Ale potom si to po sobě čtu a dopisuju nebo vyhazuju slova. No a pak to musím celé znova přelámat?
Tiskni
Sdílej: