abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:55 | IT novinky

    V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 00:00 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Humor

    Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:11 | Zajímavý software

    Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 02:33 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    12.1. 23:33 | Zajímavý článek

    Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.1. 22:55 | Pozvánky

    Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    12.1. 22:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 18
    Rozcestník

    Dotaz: stav KDE v Debianu testing

    27.9.2015 22:31 mica
    stav KDE v Debianu testing
    Přečteno: 259×
    Zdravím, obracím se na uživatele Debianu testingu a prostředí KDE s dotazem, zda jim toto prostředí funguje bez (větších) obtíží, za předpokladu, že mají aktuální systém (tj. všechny nainstalované balíčky z KDE v posledních testingem nabízených verzích).

    Já jsem totiž s KDE začal mít problémy od té doby, co se do testingu dostala Plasma 5 (asi před dvěma měsíci, tuším), jenže ačkoli drobné problémy bych chápal, ono se to stále zhoršuje a nyní mám KDE nepoužitelné - po čerstvém spuštění vše vypadá bezproblémově, ale po spuštění x-té aplikace (a to je během několika minut) se buď ztratí dekorace oken, nebo se ztratí panel, přestane fungovat většina klávesových zkratek, zčernají některé virtuální plochy nebo celé KDE rovnou zamrzne. Já jsem si to možná (to právě nevím) zavinil sám, ale co jsem taky měl dělat, když mi balíčkovací systém Debianu nabízel velmi podivné způsoby aktualizace. Třeba mi nabídl aktualizaci určitého počtu součástí KDE, ale za té podmínky, že mi zároveň podstatnou část KDE včetně klíčových uživatelských aplikací bez náhrady odinstaluje (např. i kdm, což považuju za zvlášť absurdní, neboť k čemu mi bude aktualizace části KDE, když ho pak nebudu moct vůbec spustit); a navíc mi kvůli aktualizaci části KDE chtěl odinstalovat aplikace, které s KDE nemají nic společného. Já jsem to řešil tak, že jsem na podmínky instalátoru (apt) kývl, a co mi odinstaloval, jsem zpět nainstaloval jednotlivě, přičemž v několika málo případech jsem závislosti mohl splnit jedině nainstalováním balíčku z unstable (zpět jsem pochopitelně nemohl instalovat balíčky, které byly ze zdrojů úplně vyřazeny). Někdy se mi podařilo nainstalovat navržené aktualizace bez původně ohlášené odinstalace čehokoli dalšího tak, že jsem je neinstaloval všechny najednou, nýbrž jsem je zkoušel instalovat jednotlivě a vždy nejprve ty, které nevyžadovaly žádnou odinstalaci (což mi taky připadá absurdní: instalace všech navrhovaných aktualizací najednou by vyvolala hromadnou odinstalaci, ale nainstalování navrhovaných aktualizací po jedné či několika v určitém zkusmo zjištěném pořadí nevyvolalo odinstalaci vůbec ničeho). Podotýkám, že jsem vždy všechny závislosti splnil a nic jsem neinstaloval silou proti nim.

    Vlastně mám tedy dotazy dva: za prvé zda se někdo v souvislosti s KDE setkal rovněž s takovým chováním instalátoru, to znamená nikoli navrhováním pouhých aktualizací, nýbrž aktualizací za cenu úplného odinstalování něčeho jiného (a to i takových aplikací jako Dolphinu či Konsole nebo již zmíněného správce oken; odinstalaci zastaralých komponent, jejichž funkčnost je zcela nahrazována jinými modernějšími, samozřejmě chápu), a za druhé co bych měl dělat, abych měl zase KDE použitelné, pokud tedy KDE v testingu momentálně je ve stavu použitelnosti. Děkuji.

    Odpovědi

    28.9.2015 09:37 7R7 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stav KDE v Debianu testing
    Ahoj, mám tiež debian testing s KDE, ale nemám presne také problémy ako ty. Tiež mi to ponúklo odinstalovať polku systému a pri aptitude cez nejaký podmienku by to urobil, použil som na to apt-get a ten nebol tak brutálny, aktualizoval čo sa dalo, niektoré veci ponechal neaktualizované, a niektoré veci sa odinštalovali ako napríklad KDm (je nahradený SDDM v KD5). určité programy zmizli z repozitára testing (ešte niesú Krita, digikam), niektoré mali rozbité závislosti. Ale to postupne doriešujú. Jedine čo mne nové KDE 5 robí je padanie (reštartuje sa) ale nezhadzuje mi okná len mi zmizne na dve/tri sekundy dekorácia okien, panel ale potom to nadbehne aj je zase kľud, robí to pri zatváraní určitých okien ale nezisťoval som ktorých. Teraz pri verzii KDE 5.4 je pomalé prihlasovanie oproti verzii 5.3 a 5.2. A posledná vec je rozbitie nejakých nastavení, stalo sa to pri upgrade nič som stým ja nerobil, nefunguje mi priehľadnosť v Konsole, pri novom užívateľovi funguje, takže budem musieť povymazávať nejaké konfiguračné súbory aby sa to dostalo do defaultného stavu, ale to asi bude pokus/omyl
    28.9.2015 20:25 mica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stav KDE v Debianu testing
    Jak vlastně poznám, které součásti KDE už jsou zastaralé a mají novější náhradu jiného jména (jako např. když sddm nahrazuje kdm)?
    28.9.2015 21:03 7R7 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stav KDE v Debianu testing
    S týmto ti neporadím, ja to zisťujem jedina na stránke debianu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.