abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problem via-rhine & realtek 8139

    9.9.2003 10:13 Milan Pastrnak
    Problem via-rhine & realtek 8139
    Přečteno: 296×
    Zdravim,

    mam problem s realtek 8139 v PCI slote, neviem ci to je ovladac, alebo nie je daco nastavene, ale uz som skusil nasledovne:

    eth1 8139too

    aj skompilovany ovladac s raltek stranky: rtl8139 + pci-scan

    eth1 rtl8139

    System sa javi ako bez problemovy, ale na ifconfig eth1 ma RX packets:0 TX packets:0

    Skusil som aj nastavit v biose ine IRQ (z povodnych 10 na 5), ale ziadna zmena.

    Druha karta : via-rhine, ide bez problemov a obe tiez funguju bez problemov vo Windows. Mate dakto neaky napad ? Vopred dakujem Milan

    Odpovědi

    9.9.2003 10:34 Jeff Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    a pingnout na tu kartu jde? jak se to chova? jsou tam naraz obe? a jednotlive? jinak ta karta je asi hw spravne a ovladac (modul) pro ni taky..
    9.9.2003 10:41 Milan Pastrnak
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    Pingnut na nu sa neda, a ani vypnutie via-rhine cez bios neprinieslo ziadnu zmenu, olvadac sa tvari OK, ale ziadne poackety ani neposiela ani neprijma :( Mam nainstlovany Redhat 9.0, ale nemyslim, ze by to bol problem, alebo moze byt ?
    9.9.2003 10:51 Jeff Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    vypninani pres bios vesmes nepomaha protoze linux si cmucha zarizeni sam.. asi bych vytahnul via-rhine a nechal tam strcenou tu rtk8139 a ozivoval pouze ji, no a pak bych se rozhodnul dal.. rh snad neni probelm, pokud nepatchovali zrovna tenhle ovladac
    9.9.2003 10:59 Milan Pastrnak
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    prave som skusil Gentoo a to rozpoznalo a natiahlo aj DHCP informacie ako pre via-rhine, tak aj v 2. kole pre raaltek. Uprednostnujem vsak Redhat, pomoze ked skopirujem ovladace z Gentoo (via-rhine.o + 8139too.o) namiesto Redhatovskych ? Obavam sa ze to nie je cesta k uspechu :((
    9.9.2003 11:11 Jeff Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    no tak to je bomba! rh neumi snad nejbeznejsi kartu! hm, nadal bych jim nekde na rh serveru a pak zvolil jinou distribuci..:-)
    9.9.2003 11:16 Milan Pastrnak
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    suhlasim, ze je to gool ;) ale moj rpoblem to neriesi :( takze idem skusit nahodit to Gentoo. zatial vdaka
    9.9.2003 15:03 Petr Klima | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    No, ja uz se nedivim nicemu. Nejednou se mne nebo mym znamym stalo, ze cerstve nainstalovana distribuce nekomunikovala po siti. Distribuce byly Redhat 9 a SuSE 8.2, sitovky Intel 100MBps a 1Gbps. Resila to vymena (upgrade) jadra.
    9.9.2003 16:55 Ladislav Sückr | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    a zkusil si options v modules.conf ? Pravděpodobně to bude mnohem účinější než nastavovat IRQ v BIOSu.
    Myslet špatně je lepší než nemyslet vůbec.
    9.9.2003 19:08 Milan Pastrnak
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    ked mas rovnake IRQ po zavedeni ako hlasi BIOS tak asi nema vyznam nastavovat v modules.conf ... podobne veci ako rmmmod a insmod (spolu s roznymi options) som si vyskusal teraz viac ako 100x, takze vdaka za radu, ale v tomto to problem nie je
    9.9.2003 18:16 Jackie Chan
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    pozri logy. Mal som taky isty problem s via-rhine, vsetko islo ok ale RX a TX furt 0. Zistil som ze sa stale sama restartuje (po nejakych 0,043 milisekundach) Proste na tu kartu nic nechodilo. Po dlhsom hladani som zistil ze APIC je brutalny sshit a preto treba dat pri boote parameter append="noapic", ci ako to bolo a uz to chodi v pohode.
    9.9.2003 19:10 Milan Pastrnak
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    Skusil som aj tuto moznost dokonca aj acpi=off, ale bezvysledne ... neviem ako je mozne ze to Gentoo rozchodilo, lebo moduly ma zaveden tie iste a acpi taktiez ... skusim dneska novu beta verziu Redhatu (severn) mozno to tam bude behat OK ...
    10.9.2003 07:01 Jackie Chan
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    jaky tam mas kernel?
    18.10.2003 23:12 funny | skóre: 11 | Prachatice, Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    Mam stejnej problém: v Debianu, jádro 2.4.21 i 2.4.22. Přitom Redhat 8.0 s jádrem 2.4.20 je OK a Debian se stařičkym 2.2.20 taky poho.
    19.10.2003 09:51 funny | skóre: 11 | Prachatice, Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    Update: zkoušel sem Debian s jádrem 2.4.18-bf, ale taky to nešlo. RedHat s 2.4.18 šel. Debilní Debian :->. Ale třeba je to jenom souhra náhod, že to v tom RedHatu de.
    19.10.2003 12:46 funny | skóre: 11 | Prachatice, Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Problem via-rhine & realtek 8139
    Už dobrý, nekontroloval sem si, jestli se nahrál modul 8139too i při použití jádra 2.4.x. Bootovací parametr 'noapic' stačil. V RedHat tomu APIC oprávněně nevěřili. V Debian testing bude asi APIC zkompilovanej, abysme to otestovali :-).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.