Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
rdiff-backup
trvá 10 minut, tak by to měl být čas celkového přenesení všech souborů po lince, sekvenčním způsobem. Pokud jede rdiff-backup
na další inkrementální zálohy, tak se počitají rozdíly. Algoritmy rsync
jsou mnohem více navrženy tak že přístup, k disků je lokální, tedy mnohanásobně rychlejší než po síti. Lokálně si postupně spočítají chrakteristiky (blockové hashe) souborů a o nich se postupně dohaduje. Když si představím, že bych měl naprogramovat např. že v souboru bude na místě 145865 bytu vloženo 641 byte, pak na místě 178655 chybí 1633 bytů a na místě 198225 je 468 bytů nahrazeno 1752 byty, tak mnohdy se vícenásobnému čtení nebude možné vyhnout. Což při lokálních rychlostech nemusí vadit, ale tlačit ty změny a najít je přes pomalou linku je problém. Pokud nejede na obou stranách rsync, tak na filsystému to bude pomalé.
řešil bych to tak, že bych nakopiroval vždy celý web (jeden adresář, do kterého bude vytvářena synchronní kopie) a následně tento lokální adresář zálohoval.
Tiskni
Sdílej: