Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
SuSE Linux 7.3 was released on Saturday, October 23, 2001. It reached its End of Lifetime on December 15, 2003. Some packages included with SuSE Linux 7.3 were:A to jsem si nedávno při likvidaci CentOS5 myslel, že na nic staršího už nenarazím.
- KDE 2.2.1
- Linux kernel 2.4.10
- Netscape Navigator 6.1
- GNOME 1.4.1 beta2
Sambu z roku 2001 bych rovnou zavrhl, rozchodit sdílení je občas trochu magie i s novější.
Moje zkušenosti jsou spíš opačné: čím novější Samba, tím komplikovanější je rozchodit obyčejné nasdílení adresáře na hostu s windowsovým virtuálem.
u nás v práci jsou dva "ajťáci" před kterýma když řekneš Linux, tak si zacpou uši a nahlas křičej lalalalalalalala :DVyhodit. Takový člověk není admin, ale pošuk. Jednou se to projeví u linuxu a open source, jindy se to projeví při něčem jiném.
Teda pokiaľ sa nejedná o samovraha ktorý si potrebuje ukončiť profesnú kariéru pomocou bezpečnostného incidentu.To jsem mu psal taky.
# apt-get install samba sshfs # sshfs user@suse:adresář/ adresář/ /etc/samba/smb.conf: [homes] comment = Home Directories browseable = yes read only = no create mask = 0700 directory mask = 0700 valid users = %S path = /home/%U/samba follow symlinks = yes wide links = yes unix extensions = no # adduser ble # smbpasswd -a ble # /etc/init.d/samba restart
Tiskni
Sdílej: