Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Centos 7 ma v základní konfiguraci restriktivne nastavený firewall. Pokud TeamSpeak server běží je třeba otevřít porty.
V základu je zde firewally a jeho obslužná utilita firewalld-cmd
# ./ts3server_startscript.sh start WARNING ! For security reasons we advise: DO NOT RUN THE SERVER AS ROOT !!!!!!!!!!! Starting the TeamSpeak 3 server TeamSpeak 3 server started, for details please view the log file
# firewall-cmd --list-all public (default, active) interfaces: enp0s3 sources: services: dhcpv6-client ssh ports: 9999/tcp 9999/udp masquerade: no forward-ports: icmp-blocks: rich rules:tady je ts3server.ini
machine_id= default_voice_port=9999 voice_ip=0.0.0.0 licensepath= filetransfer_port=30033 filetransfer_ip=0.0.0.0 query_port=10011 query_ip=0.0.0.0 query_ip_whitelist=query_ip_whitelist.txt query_ip_blacklist=query_ip_blacklist.txt dbplugin=ts3db_sqlite3 dbpluginparameter= dbsqlpath=sql/ dbsqlcreatepath=create_sqlite/ dbconnections=10 logpath=logs logquerycommands=0 dbclientkeepdays=30 logappend=0Prosím poraďte mi někdo kde dělám chybu?
Prosím poraďte mi někdo kde dělám chybu?Musíš provést standardní debugování sítě. Tj. telnet na ten port, tcpdump komunikace a tak.
telnet adresa_počítače 1234
, tcpdump komunikace: tcpdump -i rozhraní
(pokud to děláš po SSH, je potřeba omezit vypisované informace, aby se tam neukazovalo SSH - třeba jenom na port, co tě zajímá - tcpdump -i rozhraní port 1234
).
Záleží na jakém portu to provozujete, pokud na defaultním tak pak něco takového by mělo stačit pro základní funkčnost:
#firewall-cmd --permanent --zone=public --add-port=9987/udp
#firewall-cmd --reload
Tiskni
Sdílej: