Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
stop - pauza vm cez monitor qemu-img convert -f raw -O qcow2 -p ./storage.img ./backup/$(date +"%Y%m%d%H%M%S").qcow2 cont - spustenie vm cez monitor presunutie cez nfs všetky qcow2 do zálohy na opačný serverZa prvé netuším či vôbec stačí pauznúť virtuálku (asi pri spustení zo zálohy sa to bude tváriť ako po tvrdom resete) a za druhé každý večer prenášať X stoviek GB (hoci po lokálnej sieti) tiež nie je bohviečo. Vie mi niekto poradiť čo najlepšie riešenie ako také niečo v danej situácii poriešiť? Vopred za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem.
Za prvé netuším či vôbec stačí pauznúť virtuálku (asi pri spustení zo zálohy sa to bude tváriť ako po tvrdom resete)Ano, a mělo by to fungovat v pořádku.
a za druhé každý večer prenášať X stoviek GB (hoci po lokálnej sieti) tiež nie je bohviečo. Vie mi niekto poradiť čo najlepšie riešenie ako také niečo v danej situácii poriešiť?Navrhoval bych jednou zkopírovat image, na druhém serveru ho připojit přes loopback, a potom pouštět rsync. Přenese jen změny. Potenciální problém: rsync nemůže zajistit konzistenci aplikací, na běžném serveru typicky databáze. Čisté řešení by bylo rsyncovat ze snapshotu nebo si pořídit filesystem, který snapshoty umí (btrfs). Nebo můžeš databáze dumpovat do souboru něčím jako mysqldump, to je konzistentní. Také můžeš rsyncovat přímo ten snapshot, to taky přenese jen změny. Musí se celý přečíst (aby se zjistilo, kde změny jsou), což může být pomalejší nebo rychlejší než rsync na úrovni souborů (pomalejší pokud je tam málo změn a není tam příliš mnoho malých souborů, rychlejší naopak).
Tiskni
Sdílej: