Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
sudo duplicity --encrypt-key KEY_V_ROOT_SLOZCE /usb/co file:///home/petr/zaloha
Podle návodů co jsem pročítal, by se mě měl ptát duplicity na passphrase, ale neptá se (ani jednou). Je to v pořádku, nebo to dělám špatně? - jde mi primárně o bezpečnost zálohy, kterou bych měl tahat různě po flashkách..
Tím, že jsem klíč generoval já, tak si myslím, že si passphrase někde pamatuje (ultimate trust), což asi není úplně bezpečný
Díky
Podle návodů co jsem pročítal, by se mě měl ptát duplicity na passphraseDuplicity neznám, ale předpokládám, že to prostě zašifruje veřejným klíčem. Ten je tak nějak z definice veřejný, tak proč ho chránit passphrase.
Tím, že jsem klíč generoval já, tak si myslím, že si passphrase někde pamatuje (ultimate trust)Ne, trust level v GPG znamená, nakolik jsi ověřil, že importovaný klíč skutečně patří tomu člověku, za koho se vydává. S passphrase to nemá nic společného.
Duplicity používám, ale jinak (ve skriptu):
export PASSPHRASE='XXX' duplicity incremental --full-if-older-than 1M --volsize 500 --verbosity info $ZDROJ $CIL unset PASSPHRASE
Nepoužívám k tomu existující klíč, při první synchronizaci se Duplicity zeptá na heslo a pak se na něj ptá při každé záloze. Pokud se dočasně dá do proměnné PASSPHRASE, tak si to Duplicity načte a na heslo se neptá.
Nejsem si jist, ale pokud se něco šifruje veřejným klíčem, tak se GPG na heslo neptá, ne? Jinak by pak člověk nemohl dostat zašifrovaný soubor od někoho jiného, ne?
Tiskni
Sdílej: