abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách

    juraj-bit avatar 6.2.2016 22:43 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Přečteno: 612×
    Zdravím, mám starú čiernobielu laserovú tlačiareň HP LaserJet 1018, na bežnú občasnú prácu s dokumentami. Bohužiaľ už dosluhuje. S ovladačmi bol problém v novších Win a na Linuxe boli vždy tak trochu problematické: foo2zjs driver. V Ubuntu tlačiareň fungovala striadavo - oblačno, Napr. z 10 strán niekedy vytlačila všetky, niekedy 2 a niekedy ani jednu. Pri tlači som preistotu vypínal všetky sieťové rozhrania :) Momentálne na Manjaro Linuxe po pol hodine som z nej dostal 2 strany zo 7.:(

    Potreboval by som niečo podobné. Teda aby bola tlačiareň laserová, postačuje čierno-biela, lacná a hlavne aby nebola v linuxových systémoch problematická. Vopred ďakujem za prípadné tipy.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (juraj-bit (tazatel))
    Josef Kufner avatar 6.2.2016 23:33 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Pořiď si něco, co má síťovku. Pak není potřeba kompatibilitu řešit, neboť se to omezí na pár celkem zvládnutých protokolů a nastavení okrajů stránky. (Stejně si ale zkontroluj, že to vůbec funguje a hlavně, že to nemá kurvítka.)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    7.2.2016 10:41 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    já mám HP LaserJet P1102w, funguje skvěle, náklady na provoz super...
    7.2.2016 12:34 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Raz som opravoval takyto nejaky LaserJet a potreboval som ho vyskusat. foo2zjs nefungovalo - takze to je zrejme normalny stav.

    Dalsia moznost je hpcups + binarny blob. To by malo fungovat, ale nechcelo sa mi s tym srat, tak som to nakoniec vyskusal vo Windows.
    juraj-bit avatar 8.2.2016 13:16 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Ak si mal na mysli tú HP utilitu s hplip, tak na Manjaro mi diagnostika vyhadzuje niečo ako, že je to nepodporovaná distribúcia a testy nebudú kompletné, následne mi tú tlačiareň vôbec nenájde.
    7.2.2016 19:38 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Ja mam Xerox Phaser 3250DN. Funguje aj duplexer a nic extra som nenastavoval. Network printer, generic laser, duplex -> yes a funguje. Podobne su na tom aj HP tlaciarne s JetDirect. Tam staci vybrat "generic LaserJet".

    Ako bolo spomenute vyssie, doporucujem vyberat network tlaciarne. Tam to proste musi fungovat a nemoze to vyrobca odrbat cez nejaky obskurny driver. Testoval som uz HP, KonicaMinolta a Xerox ... od tych pre domacnost az po fy riesenia vsetky fungovali.
    7.2.2016 22:26 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Preco by nemohol "odrbat"? Sietovy protokol je len transportna vrstva, podobne ako USB printer class alebo LPT. Data vnutri mozu byt v lubovolnom formate. Ako priklad spomeniem Canon Pixma MP620 a MP640 - maju wifi aj ethernet, ale nepodporuju ziadny standardny datovy format (PCL, PS, PDF).

    Ale je pravda, ze sietove laserovky byvaju vacsinou lepsie stroje s podporou PCL alebo aj PS.
    juraj-bit avatar 8.2.2016 13:09 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Na Xerox som už pozeral, ponúkajú viac značiek. Len tá cena tonerov :(
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 8.2.2016 10:44 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    I Brother HL-1110E funguje.
    8.2.2016 10:50 izidor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Zkus po zapnuti tiskarny do ni nejprve poslat tento soubor a pak teprve tisknout. Funguje mi to spolehlive nekolik let.
    8.2.2016 11:50 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Ten firmware sa musi do tlaciarne poslat, inak sa ani nepohne, len svieti LEDkou. Takze ked sa mu podarilo 2 strany vytlacit, urcite firmware ma.
    juraj-bit avatar 8.2.2016 13:07 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    S akým jadrom, na akej distribúcii ti to funguje? Ten firmware tam samozrejme mám. Ten ovladač foo2zjs je ešte z roku 2005, distribúcie ho asi len preberajú, máš ho nejako opatchovaný? Skúšal som originálne balíky aj kompiláciu, s podobným výsledkom.
    8.2.2016 16:27 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Jadro je nepodstatne.
    12.2.2016 10:52 izidor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    mel jsem to pripojene do Synology od roku 2009, pred par mesici jsem upgradoval na HP LaserJet Pro MFP M125nw
    juraj-bit avatar 9.2.2016 15:27 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Tak nakoniec som dal na radu, že tlačiareň by mala mať sieťovku a predbežne som vybral Samsung SL-M2825ND. Cena je pomerne prijatelná, výrobca deklaruje podporu v Linuxe, ovladače má aj na svojich stránkach, sieťové a USB rozhranie, bez wifi, ale to nie je nutné. nižšie náklady by mali byť aj na tonerové náplne. So Samsungom nemám v tejto oblasti skúsenosti ale tak teda vyskúšam.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 9.2.2016 15:30 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Včera jsem jednoho multifunkčního Samsunga instaloval, tiskne i skenuje dokonce i přes WiFi.
    juraj-bit avatar 11.2.2016 14:02 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Laserová ČB tlačiareň k NB fungujúca v moderných distribúciách
    Tak nakoniec som ju kúpil, je trochu ťažšia a objemnejšia, trochu tichšia ako HP, čo som mal predtým, ale hlavne s ňou nie je žiadny problém a tlačí okamžite.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.