Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
iptables -t nat -I PREROUTING -p tcp --dport 10443 -j DNAT --to-destination 192.168.2.4:443jeste opravim ze LAN1-LAN4 se taguje vlanou vlan0 lezu tam pres pres WAN0 s IP inet addr:192.168.9.100 na ktere visi USB 3g modem HTTP request : curl -k https://mojedomena.com:10443/ Mam pres TCPDUMP odposlechnuty, ze kdyz tohle spustim na hostu, ktery je na LAN1 tak ty iptables zaberou, kdyz to spustim primo z konzole routeru, tak to odejde ven do internetu
But the manual wouldn't be complete without itJá to zase tolik na HTTP nepotřebuju, to bylo spíš na otestovaní, ale myslím si že tohle je to co mi dělá problémy, když spustim na tom routeru openvpn klienta. Nemůžu se pak dostat na jeho lokální služby, pouze na jeho sítě. tj LAN1-LAN4. Už jsem to tu jednou myslím řešil a tohle vypadá jako ten důvod. Zkusím nekdy později novější FW, jestli tam není ta podpora pro CONFIG_IP_NF_NAT_LOCALiptables -t nat -I OUTPUT --src 0/0 --dst 127.0.0.1. -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-ports 8080 This rule is the key -- it is much same as the one above, the only difference is, that you are using the OUTPUT chain. Also remember, you need CONFIG_IP_NF_NAT_LOCAL=y in your kernel. Without it this rule can be inserted, but will have no effect.
když spustim na tom routeru openvpn klienta. Nemůžu se pak dostat na jeho lokální služby, pouze na jeho sítě.To ale s predchozim dotazem vubec nesouvisi.. Kdyz se skrz VPN prihlasis lokalne na router, pravidlo pro "port forwarding", se neuplatni, ale ani nemusi protoze muzes pristupovat na sluzbu primo:
curl -k https://192.168.2.4:443Protoze ten "port forward" je obecny za podminky, ze mas dobre forwardning, muzes take pristupovat na sluzbu rovnou z VPN klienta skrz tunel.
curl -k https://gateway_tunelu:10443No a konecne doporucuji tento obrazek.
Tiskni
Sdílej: