Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Caues
Viem ze som sa na nieco podobne uz pytal, ale skusim este raz mozno sa cas posunul.
Hladam asset management sw primarne urceny pre cely lifecycle datacenter equipmentu. t.j Serverov kablov switchov kniznic storidzov elektrickych rozvadzacov atd.
Rad by som nieco kde proste nasetupujem racky, a ich parametre (hlbka vyska atd) a osadzam ich DC equipmentom. povedzme server tam urcim aky je to typ (HW, SW) a hlavne kde je pripojeny do akeho portu do akeho switchu, takisto jeden druhy zdroj do akej PDU idu a podobne. Momentalne pouzivame http://www.fntsoftware.com/en/solutions/it-infrastructure-management/ ale nie je to uplne to prave.
Rad by som teda vediet co pouzivate/poznate
Dakujem
D.
preco...myslim ze kopa ludi tu robi infra a tak aj asset mgmt
ten opendcim vyzera este ako tak tak to testnem uvidim ako sa podari managovat connections a relations a vytvarat logicke objekty nad fyzickymi
Dik
D.
Tiskni Sdílej: