NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Řešení dotazu:
Nejvíc asi záleží, jaký Window Manager, resp. Desktop Environment použiješ. Zkusil bych odlehčený WM. Např. já používám pekwm.
Což o to, odlehčení WMs bývají spolehliví, ale často se ovládají jinak, než jsou "uživatelé" zvyklí.
Hádám, že největší brzdou bude Mozilla Firefox. Zkusil bych, být tebou, místo Firefoxu třeba Chromium.
Procesor: Podle mě to nemá cenu.
Pokud se to zdá pomalé, bude to spíše grafikou -> investovat do NVIDIA.Dobrý vtip.
Vida, jak se nám tu pěkně začíná rozbíhat flameware.Obávám se, že z toho nic nebude. Nemáme nosné téma.
Pokud vím, nejpoužívanější DE v linuxu hodně využívají grafickou kartu, takže "svižnost" desktopu docela závisí na kvalitě grafické karty.Nemám pocit, že by ostatní DE byly o moc náročnější než Gnome. Nemám pocit, že by Gnome měl potíže běžet na běžném integrovaném intelu z posledních pěti až deseti let. Navíc při použití open source driverů člověk zpravidla může využívat standardní vlastnosti X11. Za mě pokud chci stroj na běžnou práci, tak nebrat nic, co běhá s open source drivery hůř než ten integrovaný intel. Ale každému, co jeho jest.
pointa je v tom, ze problem s grafikou se da resit ovladacem/nastavenim(kdyz to jde a vi se jak), nebo jinou grafarnou (staci kdyz je)To by ale byl trošku Captain Obvious. :)
nicmene me spis unika "trochu znatelne"Takže asi tak. :D
AMD = nově "svobodné" ovladače, které někdy bezproblémově fungují.
Pěkná blbost. Vystřídal jsem dost AMD (ATI) graf. karet a s žádnou nebyl problém, tedy se svobodnými ovladači. Binární bloby od NVIDIA (označení proprietární ovladače se mi zdá neadekvátní) fungují jenom od/do určité verze jádra (Linuxu), což je hodně limitující, pokud člověk používá distribuci typu Arch Linux.
zas tak pomaly stroj to neni,klidně zkus neco s KDE,MATE,.. distrybuce pro stare pc=na pomaly stroj ty to zas tak pomaly nemaš.
http://www.pclinuxos.cz/ke-stazeni/
glxinfo | grep -e renderingnebo jinak co znamena "je to pomale" ?
HTML5 je na pomalejsich (teda casto i na rychlejch) CPU katastrofaMěl jsem za to, že naopak Flash je katastrofa. Aspoň to můžu říct ze zkušenosti na thinkpadech.
tak když projíždím např. youtube tak i jen rolování ve firefoxu je takový trhavý..ale třeba je to normální a řešim blbosti..Jo, tohle Firefox dělá i na osmijádře@4GHz. Od nějaké ne až tak dávné verze ve FF nelze provozovat YT na fullscreen (znatelně to nestíhá, nedává ani 720p v okně). Chromium v pohodě. Video po stažení (youtube-dl, fullhd formát) samozřejmě úplně bez problémů. A nejen v YT, třeba i Google+ je citelně línější. Prostě ten FF je nějakej divnej (nebo Google vymyslel další JS vychytávku, která rychle funguje jen v Chrome).
Ta radeonka už není v ovladačích, dneska už jsou starosti s řadou 5-6xxx
A jaképak starosti? Že jsem si jich nějak nevšiml… (5450 a 6450 mám prakticky všude, dokonce i jednu 4550).
Tiskni
Sdílej: