GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Řešení dotazu:
V Debianu není Firefox1) Už je, 2) Jmenoval se "Iceweasel" (protože Firefox je ochranná známka, kterou nesměli používat), ale až na jméno to bylo úplně stejné.
a spoustu věcí okolo multimédiíJako třeba…? Nějak jsem si absence ničeho nevšiml.
Myslím, že aplikace budou záviset na tom procesoruAž na některé, většinou proprietární extrémy, nebo vyloženě HW-závislé věci (VirtualBox, KVM) ne. Jestli je konkrétní balíček v architektuře armhf (která jde do Raspbianu nainstalovat a důrazně doporučuji tak učinit) se dá zjistit na https://www.debian.org/distrib/packages.
# cp /usr/bin/qemu-arm-static /mnt/armhf/usr/bin # chroot /mnt/armhf(funguje to pomocí velmi chytrého využití binfmt_misc, viz /proc/sys/fs/binfmt_misc/qemu-arm) V čistém Raspbianu mi to ale segfaultne, nechápu proč. Ale asi to bude rukama. Na internetu jsou lidi, co tvrdí, že to spustili v Qemu včetně grafiky, to se mi ale taky nepovedlo. Ale obecně mi přijde, že je zbytečné to zkoušet. Já to chtěl kvůli možnosti spouštění dpkg v hotovém obrazu, nakonec jsem to ale řešil prasácky přímo na fyzickém Raspberry.
takže pre emuláciu 4x1200MHz by si potreboval cca 24x2GHzNevšiml sis, že procesory s podobnou frekvencí mají úplně jiný výkon? Nebo si myslíš, že netbook s Atomem na 1.6 GHz je jenom o čtvrtinu slabší, než nejnovější Core i7 na 2.4 GHz?
Tiskni
Sdílej: