3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Řešení dotazu:
V Debianu není Firefox1) Už je, 2) Jmenoval se "Iceweasel" (protože Firefox je ochranná známka, kterou nesměli používat), ale až na jméno to bylo úplně stejné.
a spoustu věcí okolo multimédiíJako třeba…? Nějak jsem si absence ničeho nevšiml.
Myslím, že aplikace budou záviset na tom procesoruAž na některé, většinou proprietární extrémy, nebo vyloženě HW-závislé věci (VirtualBox, KVM) ne. Jestli je konkrétní balíček v architektuře armhf (která jde do Raspbianu nainstalovat a důrazně doporučuji tak učinit) se dá zjistit na https://www.debian.org/distrib/packages.
# cp /usr/bin/qemu-arm-static /mnt/armhf/usr/bin # chroot /mnt/armhf(funguje to pomocí velmi chytrého využití binfmt_misc, viz /proc/sys/fs/binfmt_misc/qemu-arm) V čistém Raspbianu mi to ale segfaultne, nechápu proč. Ale asi to bude rukama. Na internetu jsou lidi, co tvrdí, že to spustili v Qemu včetně grafiky, to se mi ale taky nepovedlo. Ale obecně mi přijde, že je zbytečné to zkoušet. Já to chtěl kvůli možnosti spouštění dpkg v hotovém obrazu, nakonec jsem to ale řešil prasácky přímo na fyzickém Raspberry.
takže pre emuláciu 4x1200MHz by si potreboval cca 24x2GHzNevšiml sis, že procesory s podobnou frekvencí mají úplně jiný výkon? Nebo si myslíš, že netbook s Atomem na 1.6 GHz je jenom o čtvrtinu slabší, než nejnovější Core i7 na 2.4 GHz?
Tiskni
Sdílej: