ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Řešení dotazu:
default via 192.168.0.1 dev enp3s4f0 proto static metric 100 default via 90.x.204.x dev enp3s4f1 proto static metric 101
V tom případě to chování odpovídá. Máte tam dvě default routy a přednost má ta s nižší metrikou (tj. ta první). Ve skutečnosti nejspíš chcete jen tu druhou a případně nějakou routu pro rozsahy, které nejsou 192.168.0.0/24, ale chcete je routovat "dovnitř".
Dá se zařídit i routování na základě zdrojové adresy, ale to už je trochu složitější.
Pokud jste si tak jisty ze to nepotrebuje
Až na speciální situace neroutujete podle zdrojové adresy, ale podle toho, kde se nachází ten, komu paket posíláte.
tak bych ocekaval nejakou radu jak to tedy ma udelat misto sucheho konstatovani ze to nepotrebuje
Tu už jsem napsal včera, naivně jsem si myslel, že jednou to stačí…
…a požiadavky z adres 192.168.0.x by išli na eth0 ? Ak áno, ako a kam to zapísať ?
Pokud vám jde opravdu jen o tenhle rozsah a máte tam tohle:
192.168.0.0/24 dev enp3s4f0 proto kernel scope link src 192.168.0.196 metric 100
tak nic dalšího nikam psát nepotřebujete, jen se zbavte té chybné default routy.
Tiskni
Sdílej: