Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Řešení dotazu:
apt-get install php5-devbtw: pro priste, pis error co ti to pise a ne "nejde" a kdyz vladas text ktery ma formatovani, oznac ho mysi a vyber znacku (pre)
-bash: phpize: command not fundPo zadání
apt-get install php5-devse mě ptal, jestli má pokračovat v aktualizaci php, což jsem povolil. Poté jsem nechal keep local settings a na konci na mě vyskočilo:
E:Sub-process /usr/lib/dpkg returned an error code (1)Doufám, že jsem nic neshodil :D
apt-get install ffmpegA volat ffmpeg externě. Pokud ti to nestačí, tak sáhni po nějakém projektu, jehož vývoj nekončí v roce 2008 (jako ten, co linkuješ). Třeba tady : PHP-FFMpeg
Ahoj Maxi, předpokládáš vše zcela správně. Původně jsem myslel, že přes ten ISPConfig budu moc spouštět i instalace, popřípadě stahovat nějaké moduly (bylo by to samozřejmě mnohem jednodušší).
Jinak jsem zkusil:apt-get install ffmpegale hodilo mi to pouze hlášku o zastaralosti, která je ve screenu v příloze. Také možná jsem ve špatném adresáři. Momentálně jsem v adresáři ROOT a dále jsou tam BIN, BOOT, ETC, LIB atd. Možná také to pouštím ze špatného adresáře.
# aktualizace seznamu balíčků apt-get update # upgrade systému apt-get dist-upgrade # aby se aplikoval třeba nový kernel, tak restart reboot # můžeš nyní nainstalovat nové balíčky apt-get install ffmpegJinak ISPConfig myslím umí jen kontrolovat, zda máš systém aktuální a v případě, že ne, tak tě o tom informovat v sekci s monitoringem. Správu celého systému na pár kliků myší od něj nečekej.
Dobře a mám nechat stávající clamf.conf například nebo to mám nechat přepsat? Já jen, aby když se to přepíše, abych to nemusel nějak editovat a něco nastavovat, když nevím ani co :D
Dále se mě ptá na GRUB install devices: /dev/vda, /dev/vda1, dev/vda2 ? Vypadá to na disk, který je rozdělen. 31912 MB a 298 MB
... <Directory /usr/share/phpmyadmin/> Options -Indexes +FollowSymLinks +MultiViews +ExecCGI AllowOverride AuthConfig Indexes Limit Options FileInfo <FilesMatch "\.php$"> SetHandler fcgid-script </FilesMatch> FCGIWrapper /var/www/php-fcgi-scripts/ispconfig/.php-fcgi-starter .php Require all granted </Directory> <Directory /var/lib/roundcube> Options -Indexes +FollowSymLinks +MultiViews +ExecCGI AllowOverride AuthConfig Indexes Limit Options FileInfo <FilesMatch "\.php$"> SetHandler fcgid-script </FilesMatch> FCGIWrapper /var/www/php-fcgi-scripts/ispconfig/.php-fcgi-starter .php Require all granted </Directory> <Directory /var/cache/munin/www> Options -Indexes +FollowSymLinks +MultiViews +ExecCGI AllowOverride AuthConfig Indexes Limit Options FileInfo <FilesMatch "\.php$"> SetHandler fcgid-script </FilesMatch> FCGIWrapper /var/www/php-fcgi-scripts/ispconfig/.php-fcgi-starter .php Require all granted </Directory> ...
ISPConfig : https://31.XX.XX.91:8080 phpmyadmin : https://31.XX.XX.91:8080/phpmyadmin roundcube : https://31.XX.XX.91:8080/webmail munin : https://31.XX.XX.91:8080/munin
Jinak vše je nastaveno tak, že běží php přes fastcgi, takže můžeš používat více verzí php (pokud se nainstalují další verze) a můžeš si s touto testovací mašinou hrát, jak je libo.
Pokud jde o tebou vytvořený web na testování a app., tak je to naprosto špatně. Zruš ho a postupuj takto :
1) v prvé řadě si řekni, pod jakým jménem/doménou chceš ten web mít (je to úplně jedno, co si vybereš).
2) vytvoř si ten web/doménu v ISPConfigu (třeba : jirka.test)
3) na svém PC doma si uprav svůj hosts
v linuxu : /etc/hosts
ve windows : C:\windows\system32\drivers\etc\hosts
a přidej si do něj (IP jsem zamaskoval, aby zde na foru nebyla vidět):
31.XX.XX.91 jirka.test
31.XX.XX.91 www.jirka.test
Nyní ti bude fungovat zmíněný web na tvém VPS serveru.
Pokud si vytvoříš rewrite pravidlo pro www, tak ti výše uvedený hosts bude fungovat i přes onu www.jirka.test (prostě co celé jméno, to jedna řádka v hosts)
Tiskni
Sdílej: