Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Řešení dotazu:
DebServer:~# echo "message to send" | sendxmpp -e -u odkud -o 192.168.1.254 kam perl: warning: Setting locale failed. perl: warning: Please check that your locale settings: LANGUAGE = (unset), LC_ALL = (unset), LANG = "cs_CZ.UTF-8" are supported and installed on your system. perl: warning: Falling back to the standard locale ("C"). Invalid or unreadable path specified for ssl_ca_path. at /usr/share/perl5/XML/Stream.pm line 641.
Že to Jabber nemá od začátku je způsobeno zabedněností autorů, kteří nechápali, jak to s tou spolehlivostí TCP spojení je.To je pravda, ale bylo to trochu složitější. A nebylo to jen věcí původních autorů, ale dost dlouho se to táhlo jako známý problém. Ono totiž TCP technicky vzato nabízí dostatečné prostředky pro ohlídání, zda zpráva odešla nebo ne. Jenom nejsou ve všech systémech ty prostředky rozumně dostupné a ty knihovny na XML streamy je nevyužívají. Taky někteří (nebudu jmenovat) dlouho tvrdili, že je nesmysl řešit spolehlivost na úrovni spojení a že ji bude potřeba řešit na úrovni end-to-end, což je pitomost, protože to jednak má důsledky na soukromí (pokud ackuješ e2e, nemůžeš se schovávat) a jednak to nefunguje na offline zprávy. Možná to bylo i tím, že snad nikdo nevyvíjel jak klienta, tak server a vývojáři serverů měli pocit, že mají všecko pořešené a funguje to skvěle. To ostatně platí i dneska u fundamentálnějších technologii jako IPv6 nebo DNSSEC, tam taky většina serverařů absolutně nechápe klientské problémy a mají pocit, že je všecko skvělé a sluníčkové. Tehdy to prostě chtělo mít v XSF dostatečně silnou osobnost, která prosadí rozumný přístup jako do standardů, tak do implementací, aby se na to nečekalo roky. Většina jenom řešila kraviny jako pubsub a na nápravu základních IM vlastností a takových věcí nikdo nebyl. Jenže lidi, co by to uměli, zase nesnášeli XML (a zvlášť XML streaming a příslušné knihovny).
dnes už je pozdě, dnes už máme telegram
Viz https://telegram.org/faq:
Q: Can I run Telegram using my own server?
Our architecture does not support federation yet. Telegram is a unified cloud service, so creating forks where two users might end up on two different Telegram clouds is unacceptable. To enable you to run your own Telegram server while retaining both speed and security is a task in itself. At the moment, we are undecided on whether or not Telegram should go in this direction.
Takže nemáme.
Jinak na sdílení obrázků máme XEP-0363: HTTP File Upload, což je asi první bezproblémový nástroj na sdílení souborů a funguje i napříč transporty (adresátovi přijde prostý odkaz), takže jde posílat fotky z Jabberu na ICQ nebo Facebook Chat.
Protože zajisté neumí odesílat audio zprávy z android aplikace. Takže musím nejdříve nahrát přes nějaký záznamník a pak nasdílet. Zase jsme 5 let vzadu.Conversations to umí už dlouho.
Tiskni
Sdílej: