Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
ssh -6 -D 4444 user@ipv6 -p 22V prohlizeci pak pristupuji na proxy jako localhost:4444 Bohuzel takto nefunguje, muzete poradit? Diky
tcp6 0 0 ::1:4444 :::* LISTENtcp6 dualstack? Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444. Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6. Dalsi vec je, ze server je v mem pripade dd-wrt, jestli je treba nastavit jeste ssh tcp forwarding?? Diky
sudo ssh -6 -D 4444 mojeipv6 -p 22Proč
sudo
? A proč -p 22
, port 22 je pro SSH výchozí.
Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444Tak si IP adresu určete přímo v tom parametru
-D
– -D 127.0.0.1:4444
nebo -D [::1]:4444
.
Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6.Jaký doplněk? Běžně používané prohlížeče umí SOCKS proxy přímo.
Ani jedna z otazek neni relevatniPokud sám nejlíp víte, co děláte, proč se ptáte ve fóru?
Pouze jsem to pozmenil pro tento pripad v diskuzi, netusil jsem, ze se toho nekdo chyti...To je nejlepší, úplně zbytečně to měnit, a pak se divit. Pokud vám má někdo poradit, musí si udělat představu, jak ta vaše situace asi vypadá. Tomu rozhodně nepomůže, když měníte některé věci, o kterých nevíte, zda nemohou mít na problém vliv, a ještě tu změnu zamlčíte. Když nejdřív napíšete, že na portu 4444 naslouchá nějaká aplikace na serveru, a v dalším komentáři, že vlastně na klientovi, nedivte se, že dávám doplňující dotazy – snažím se zjistit, co z toho, co jste napsal, je jinak, než píšete.
Samozrejme, ze kdyz se pripojim pres ipv6 a potom se budu snazit bindovat na ipv4 localhostu, tak to nepujde. Nebo se snad pletu? tcp6 a tcp jsou docela odlisne a podle osi layeru to proste nemuze fungovat.Plete se, není žádný důvod, proč by to nefungovalo. SOCKS proxy nepřenáší pakety, ale obousměrný proud bajtů. Takže se k SOCKS proxy klidně můžete připojit přes IPv6, samotný proxy server může být realizován tunelem přes IPv4, a z tunelu ven byste se klidně mohl připojit ještě nějakým třetím protokolem, který přenáší proud bajtů, a ani by to nemuselo být nic z rodiny IP (pokud byste se připojil k DNS jménu a ne IPv4 nebo IPv6 adrese).
Doplnek pouzivam pro lepsi management proxy serveru.Když vám to nefunguje, bylo by lepší to nejprve vyzkoušet přímo z prohlížečem. Abyste vyloučil chybu v doplňku a nehledal problém na deseti místech najednou.
Explicitne tento doplnek nemusi podporovat ipv6 zadani adresy.Explicitně tento tajný doplněk může dělat cokoli, ale pokud zůstane tajný, nikdo vám k němu nic neřekne.
asi bude potreba tcpdumpTo asi bude, když je to celé tajné, takže se nikdo nesmí dozvědět žádnou informaci, na základě které by vám mohl poradit. Jinak webové prohlížeče zacházejí se síťovou vrstvou dost svérázně, také to nejsou zrovna nejlepší nástroje na ladění síťových problémů. Začal bych třeba
ncat
em, abyste rozchodil ten samotný tunel a věděl, že funguje správně, a teprve pak bych dělal pokusy s prohlížečem.
Tiskni
Sdílej: