Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
ssh -6 -D 4444 user@ipv6 -p 22V prohlizeci pak pristupuji na proxy jako localhost:4444 Bohuzel takto nefunguje, muzete poradit? Diky
tcp6 0 0 ::1:4444 :::* LISTENtcp6 dualstack? Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444. Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6. Dalsi vec je, ze server je v mem pripade dd-wrt, jestli je treba nastavit jeste ssh tcp forwarding?? Diky
sudo ssh -6 -D 4444 mojeipv6 -p 22Proč
sudo
? A proč -p 22
, port 22 je pro SSH výchozí.
Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444Tak si IP adresu určete přímo v tom parametru
-D
– -D 127.0.0.1:4444
nebo -D [::1]:4444
.
Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6.Jaký doplněk? Běžně používané prohlížeče umí SOCKS proxy přímo.
Ani jedna z otazek neni relevatniPokud sám nejlíp víte, co děláte, proč se ptáte ve fóru?
Pouze jsem to pozmenil pro tento pripad v diskuzi, netusil jsem, ze se toho nekdo chyti...To je nejlepší, úplně zbytečně to měnit, a pak se divit. Pokud vám má někdo poradit, musí si udělat představu, jak ta vaše situace asi vypadá. Tomu rozhodně nepomůže, když měníte některé věci, o kterých nevíte, zda nemohou mít na problém vliv, a ještě tu změnu zamlčíte. Když nejdřív napíšete, že na portu 4444 naslouchá nějaká aplikace na serveru, a v dalším komentáři, že vlastně na klientovi, nedivte se, že dávám doplňující dotazy – snažím se zjistit, co z toho, co jste napsal, je jinak, než píšete.
Samozrejme, ze kdyz se pripojim pres ipv6 a potom se budu snazit bindovat na ipv4 localhostu, tak to nepujde. Nebo se snad pletu? tcp6 a tcp jsou docela odlisne a podle osi layeru to proste nemuze fungovat.Plete se, není žádný důvod, proč by to nefungovalo. SOCKS proxy nepřenáší pakety, ale obousměrný proud bajtů. Takže se k SOCKS proxy klidně můžete připojit přes IPv6, samotný proxy server může být realizován tunelem přes IPv4, a z tunelu ven byste se klidně mohl připojit ještě nějakým třetím protokolem, který přenáší proud bajtů, a ani by to nemuselo být nic z rodiny IP (pokud byste se připojil k DNS jménu a ne IPv4 nebo IPv6 adrese).
Doplnek pouzivam pro lepsi management proxy serveru.Když vám to nefunguje, bylo by lepší to nejprve vyzkoušet přímo z prohlížečem. Abyste vyloučil chybu v doplňku a nehledal problém na deseti místech najednou.
Explicitne tento doplnek nemusi podporovat ipv6 zadani adresy.Explicitně tento tajný doplněk může dělat cokoli, ale pokud zůstane tajný, nikdo vám k němu nic neřekne.
asi bude potreba tcpdumpTo asi bude, když je to celé tajné, takže se nikdo nesmí dozvědět žádnou informaci, na základě které by vám mohl poradit. Jinak webové prohlížeče zacházejí se síťovou vrstvou dost svérázně, také to nejsou zrovna nejlepší nástroje na ladění síťových problémů. Začal bych třeba
ncat
em, abyste rozchodil ten samotný tunel a věděl, že funguje správně, a teprve pak bych dělal pokusy s prohlížečem.
Tiskni
Sdílej: