Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
ssh -6 -D 4444 user@ipv6 -p 22V prohlizeci pak pristupuji na proxy jako localhost:4444 Bohuzel takto nefunguje, muzete poradit? Diky
tcp6 0 0 ::1:4444 :::* LISTENtcp6 dualstack? Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444. Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6. Dalsi vec je, ze server je v mem pripade dd-wrt, jestli je treba nastavit jeste ssh tcp forwarding?? Diky
sudo ssh -6 -D 4444 mojeipv6 -p 22Proč
sudo
? A proč -p 22
, port 22 je pro SSH výchozí.
Protoze nevim, jestli u socks proxy na klientovi nastavit 127.0.0.1:4444, nebo ::1:4444Tak si IP adresu určete přímo v tom parametru
-D
– -D 127.0.0.1:4444
nebo -D [::1]:4444
.
Coz muze byt take problem, ze doplnek neumi ipv6.Jaký doplněk? Běžně používané prohlížeče umí SOCKS proxy přímo.
Ani jedna z otazek neni relevatniPokud sám nejlíp víte, co děláte, proč se ptáte ve fóru?
Pouze jsem to pozmenil pro tento pripad v diskuzi, netusil jsem, ze se toho nekdo chyti...To je nejlepší, úplně zbytečně to měnit, a pak se divit. Pokud vám má někdo poradit, musí si udělat představu, jak ta vaše situace asi vypadá. Tomu rozhodně nepomůže, když měníte některé věci, o kterých nevíte, zda nemohou mít na problém vliv, a ještě tu změnu zamlčíte. Když nejdřív napíšete, že na portu 4444 naslouchá nějaká aplikace na serveru, a v dalším komentáři, že vlastně na klientovi, nedivte se, že dávám doplňující dotazy – snažím se zjistit, co z toho, co jste napsal, je jinak, než píšete.
Samozrejme, ze kdyz se pripojim pres ipv6 a potom se budu snazit bindovat na ipv4 localhostu, tak to nepujde. Nebo se snad pletu? tcp6 a tcp jsou docela odlisne a podle osi layeru to proste nemuze fungovat.Plete se, není žádný důvod, proč by to nefungovalo. SOCKS proxy nepřenáší pakety, ale obousměrný proud bajtů. Takže se k SOCKS proxy klidně můžete připojit přes IPv6, samotný proxy server může být realizován tunelem přes IPv4, a z tunelu ven byste se klidně mohl připojit ještě nějakým třetím protokolem, který přenáší proud bajtů, a ani by to nemuselo být nic z rodiny IP (pokud byste se připojil k DNS jménu a ne IPv4 nebo IPv6 adrese).
Doplnek pouzivam pro lepsi management proxy serveru.Když vám to nefunguje, bylo by lepší to nejprve vyzkoušet přímo z prohlížečem. Abyste vyloučil chybu v doplňku a nehledal problém na deseti místech najednou.
Explicitne tento doplnek nemusi podporovat ipv6 zadani adresy.Explicitně tento tajný doplněk může dělat cokoli, ale pokud zůstane tajný, nikdo vám k němu nic neřekne.
asi bude potreba tcpdumpTo asi bude, když je to celé tajné, takže se nikdo nesmí dozvědět žádnou informaci, na základě které by vám mohl poradit. Jinak webové prohlížeče zacházejí se síťovou vrstvou dost svérázně, také to nejsou zrovna nejlepší nástroje na ladění síťových problémů. Začal bych třeba
ncat
em, abyste rozchodil ten samotný tunel a věděl, že funguje správně, a teprve pak bych dělal pokusy s prohlížečem.
Tiskni Sdílej: