Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Po více, jak 5 letech jsem se odhodlal k návratu k Linuxu a to ke Kali linuxu. Vzhledem k tomu, že mě před cca 5 lety (2011) na přechodu sejmulo auto, já ztratil dlouhodobou paměť a defakto jsem byl zachráěn před jistou smrtí jsem opět na ürovni BeFka ... (BFU). I tak jsem se rozhodl vrátit se k linuxu ale ejhle ... paměť je velkej problém.
Protože potřebuji používat některé aplikace, které jsou stavěné pouze pro rozbitý okna ... musím v linuxu používat nástroje, jako je VmWare Workstation anebo VirtualBox.
Ovšem ... mám problém s instalací do Kali linuxu ...
VmWare po spuštění hlásí: "C header files matching your running kernel were not found. Refer to your distribution's documentation for installation instructions." a pak chce něco instalovat ... ačkovliv sem hledal, nenašel jsem.
VirtualBox se mi pro Kali linux nezadařilo najít a pokud .... tak asi nebude s mými zkušenostmi s VmWare Workstation taky úplně košér instalace ... )
Můžete prosím pomoci? Celkem mě to sejří ... a okna úplně. Všem ochotným pomoci rozhodně díky.
Kali Linux je snad odvozen z Debianu Jessie, nešlo by použít balícek VirtualBoxu pro něj?
dpkg -l|grep linux-imagesi zjisti, jakou verzi kernelu máš (linux-image-číslo-něco) a udělej apt-get install linux-headers-číslo-něco. Tím budeš mít hlavičky. VirtualBox by měl být v repozitářích → apt-get install virtualbox virtualbox-qt virtualbox-dkms. Následně pokud chceš používat USB2 musíš stáhnout extension pack z https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads a v klikacím nástroji VirtualBoxu ho nahrát.
Díky, nějak se mi to podařilo. Nakonec jsem šel vlastní cestou, na kterou jsem byl zvyklej .... (pokus/omyl). Použil jsem Linuxovýho kaliče
Při taktualizacích se mi ale zadařilo totálně rozhodit systémový jména ....
Mátě někdo radu?
Rozhodně díky za pomoc hlapy. Rozhodně si to všechno projdu a pořádně si to reozeberu.
Kluci díky, nakonec se mi to podařilo vyřešit oklikou ale ... po těch letech bez explů ....... kdyby mi to šlo jenom o trochu pořád stejně víc .... asi bych se z toho pos***
Mám teď menší problém s fontma po aktualizaci a aktualizaci headerů viz obrázek. Máte představu, jak opravit zobrazování fontů a dohrát další desktopy?
Pokud by jste věděli, jak na ploše a vůbec v systému vidět další disky, který mám v compu, mohliby jste mi hodit nějakou radu?
Disky mám 3 ... na největším je systém ale ostatní dva nevidět anebo nepřístupný .... :|
Pokud by jste mohli potřeboval bych ještě poradit, jak umožnit složky z linuxu sdílet pro windows ve VirtualBoxu .... sdílený označený mám ale ... nemůžu je vidět :|
btw: Přesun dat z linux desktopu do win desktopu v VirtualBoxu asi moc nefachčí cop?
Díky chlapi!!!
Pokud by jste věděli, jak na ploše a vůbec v systému vidět další disky, který mám v compu, mohliby jste mi hodit nějakou radu?Čekal bych, že Kali je distribuce pro hekry, takže nebude mít automount. Takže ručně
mount /dev/disk /mnt/někam
.
Pokud by jste mohli potřeboval bych ještě poradit, jak umožnit složky z linuxu sdílet pro windows ve VirtualBoxu .... sdílený označený mám ale ... nemůžu je vidět :|Je to ve Windows v "Místa v síti". Možná bude potřeba doinstalovat guest additions. Možná je ve Windows potřeba nastavit, že síť není veřejná, ale domácí/pracovní.
Tiskni
Sdílej: