Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
pokud to bude SLES12SP1 a balicky z openSUSE Leap 42.1 (12SP2 a 42.2) by nemusel byt funkcne problem .. ale samozrejme prijdes o podporu ( to je take duvod proc to neni zrovna nejlevnejsi ),,
btw. neexistuje zadne SuSE a OpenSuSE ale SUSE a openSUSE
42.1 je based na SLE12SP1 , takze urcite ne do SLE12SP0 a SLESP0 uz je prakticky LTSS
+ bonus nic nebrani si v OBS vytvorit vlastni balicky pro SLE
42.1 je based na SLE12SP1, takze urcite ne do SLE12SP0 a SLESP0 uz je prakticky LTSS
Abychom byli konkrétní, SLE12 GA je LTSS od 1. července (jak lze ověřit např. zde).
+ bonus nic nebrani si v OBS vytvorit vlastni balicky pro SLE
Pokud někdo chce roubovat openSUSE balíčky na SLE, pak bych rozhodně doporučil tuto cestu, tj. vzít příslušný balíček v OBS a nechat ho přebuildit pro příslušný SLE. Rozhodně je to rozumnější, než se snažit instalovat přímo binární balíček z openSUSE.
Ještě bych upřesnil to, co tu padlo na začátku: "přijdeš o podporu" IMHO neznamená, že instalací balíčku z openSUSE zákazník ztratí jakýkoli nárok na podporu. Není důvod, proč by se support měl k openSUSE balíčkům chovat principiálně jinak než k jakémukoli third party software. Prostě jen nebude mít nárok na řešení problému, který nějak souvisí s těmi "cizími" balíčky.
jj, toto je lepsi formulaceJeště bych upřesnil to, co tu padlo na začátku: "přijdeš o podporu" IMHO neznamená, že instalací balíčku z openSUSE zákazník ztratí jakýkoli nárok na podporu. Není důvod, proč by se support měl k openSUSE balíčkům chovat principiálně jinak než k jakémukoli third party software. Prostě jen nebude mít nárok na řešení problému, který nějak souvisí s těmi "cizími" balíčky.
Tiskni
Sdílej: