Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
1. ak ho niekto má tento alebo staršie rady (N40L alebo N36L) skúšal niekto z Vás na ňom virtualizovať Win7, rozmýšlam nad tým z dôvodu že občas potrebujem win kvôli normám (na to potrebujem adobe reader a plugin fileopen bohužial na linuxe to nefunguje aspoň so slovenskými normami nie) a potrebujem sa naň pripájať z rôznych miest a nakoľko mám len dve licencie tak je nepraktické to riešiť miestnou virtualizáciou. Chcem sa spýtať či tomu bude stačiť jedno jadro a koľko pamäte je ideálnych. A tu sa dostávam k druhej otázke ohľadom pamätí.
2. dokupoval niekto na to pamäť. Rozmýšlam nad týmito pamätmi http://eu.crucial.com/eur/en/ct102472bd160b alebo http://www.kingston.com/us/memory/search/?partid=kvr1333d3e9sk2/16g vychádzal som z tejto stránky http://n40l.wikia.com/wiki/Memory a tieto dve boli v rozumnej cenovej hladine za 16GB teraz tam mám len jeden modul a to 2GB
ĎakujemŘešení dotazu:
Tá virtualizácia by mala byť naozaj len kvôli dvom veciam čo nejdú vyriešiť ináč, bohužial štátna správa.
Tiskni
Sdílej: