abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Komunita

    Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky

    Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | IT novinky

    Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 14:33 | Zajímavý software

    Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 13:44 | Zajímavý projekt

    Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    včera 13:33 | IT novinky

    Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 12:22 | Nová verze

    Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:33 | Zajímavý projekt

    Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    18.1. 21:22 | Zajímavý projekt

    Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    18.1. 03:33 | IT novinky

    Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (20%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (11%)
     (39%)
    Celkem 527 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 18:29
    Rozcestník

    Dotaz: RaspberryPi jako wifi router - traffic shaping

    17.8.2016 22:48 funnyman
    RaspberryPi jako wifi router - traffic shaping
    Přečteno: 515×
    ahoj, používám RaspberryPi (Raspbian Jessie) jako 3G > Wifi AP pro 15 klientů. Ano, zní to děsivě, ale vyplývá to z podmínek zastrčené anglické farmy bez broadbandu. Lidi to stejně používají jen na počasí, mail a objednání letenek.

    Protože na tom mobilním připojení ale je datový limit a někteří lidé mají bohužel Windows 10, která žerou data ve velkém a bez optání, anebo se lidi zapomenou a jdou si pouštět hudbu na youtube, chtěl bych to připojení nějak omezit. Poraďte mi prosím, co by bylo jednoduché a funkční. Stačí mi název a stručný popis, zbytek si dohledám v manuálech.

    1. jsem uživatel linuxu začátečník. sestavení raspberry tak, jak jsem výše popsal, považuji za nečekaný úspěch, vzhledem k mým linuxovým zkušenostem.

    2. traffic shaping jsem nikdy nikde nepoužíval

    3. struktura je taková, že raspberry dělá NAT, klienti jsou v podsíti za ním a na internet jdou přímo, anebo všechna data router <> operátor posílám přes VPN, abych mu ztížil možnost odhalení (nemuselo by se mu líbit, že to je pro 15 lidí). VPN končí v čechách u mě doma na mikrotiku.

    4. Rád bych to omezení provedl ne na IP adresu klientů, ani na MAC adresu klientů, ale nějak plošně na všechny.

    wifi běží přes hostAP.

    Díky

    Odpovědi

    Jendа avatar 18.8.2016 00:15 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RaspberryPi jako wifi router - traffic shaping
    18.8.2016 00:26 franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RaspberryPi jako wifi router - traffic shaping
    ahoj. Máš mikrotik, můžeš to nastavit na něm, je to jednodušší.

    Všechny pakety můžeš označit na Mikrotiku (/ip firewall mangle) a pak pošleš do shaperu (/queue tree) a zvolíš typ "Stochastic Fair Queuing", který rovnoměrně rozdělí označkovaná spojení (tedy ne podle IP, klient když začne používat více spojení může si více ukousnout).

    Na linuxu se to dělá příkazem tc shaping(qos), respektive možná tc-sfq, ale nikdy jsem to nedělal, ale mělo by jít nastavit totéž přes iptables. Na linuxu se iptables musí zapsat do konfiguráku, který se spustí při startu, na mikrotiku se uloží automaticky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.