Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
\documentclass[12pt,a4paper]{article} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage[style=oscola,backend=biber]{biblatex} \addbibresource{oscola-examples.bib} \usepackage[style=british]{csquotes} \begin{document} pokus\cite{burrows04} dalsi pokus\cite{burrows02} citace\cite{leviathan} dalsi citace\cite{croft} aaa\footnote{aaaaaa} \printbibliography \end{document}
Řešení dotazu:
biber
?
pdflatex biblio.tex biber biblio.bcf pdflatex biblio.tex …opakovaně dokud to žádá
latex soubor_bez_pripony biber soubor_bez_pripony latex soubor_bez_pripony latex soubor_bez_priponyNazev souboru bez pripony .tex - to je to posledni co bych cekal. A navic nevim proc to tak je. V Gummi to stale nefunguje, v Texmakeru jsem v preferencich vymazal priponu tex a misto bibtexu zadal biber a tam to uz funguje taky.
.bcf
. Pokud spustíš biber takto
biber dokument.texbude biber hledat soubor
dokument.tex.bcf
, který samozřejmě nebude existovat a žádná bibliografie se nevytvoří. Přípony lze buď vynechat - biber i *TeX si je pak doplní samy - nebo je třeba je uvést správně tak, jak už psal wamba.
\documentclass[12pt,a4paper]{article} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage[style=oscola,backend=biber,indexing=cite]{biblatex} \addbibresource{oscola-examples.bib} \usepackage[style=british]{csquotes} \usepackage{imakeidx} \makeindex[name=cases, title={Table of Cases}] \makeindex[name=legislation, title={Table of Legislation}] \DeclareIndexAssociation{gbcases}{cases} \DeclareIndexAssociation{encases}{cases} \DeclareIndexAssociation{sccases}{cases} \DeclareIndexAssociation{nicases}{cases} \begin{document} blabla\\ ggg: \footcite{JAB0217}\\ fff: \cite{bar00}\\ pokus: \cite{burrows02}\\ oscola: \cite{burrows02}\\ citace: \cite{leviathan}\\ dalsi citace: \cite{croft}\\ case: \cite{tang}\\ dalsi case: \cite{bakker}\\ zakon: \cite{ucta}\\ dalsi zakon: \cite{eggs}\\ aaa\footnote{aaaaaa} \printbibliography \printindex[cases] \printindex[legislation] \end{document}
mkindex
? :)
Tiskni
Sdílej: