Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Je to Samsung UE40H5570SS 40" H5570 Full HD, ale to spíše mimichodem, DLNA jsem se chtěl vyhnout, co jsem hledal, tak spíše nefunguje (titulky, kódování, etc..)
Používám Samsung UE55JU6072 s minidlna a funguje to výborně (jen bylo potřeba použít aktuální verzi z gitu, kvůli drobné chybě ve sledování nově přidaných souborů). Rozhodně mnohem pohodlnější, než se snažit nějak emulovat USB storage (nejsem si ani jistý, jestli by to bez dodatečného hardware vůbec šlo).
(Samozřejmě by bylo nejschůdnější, kdyby televize uměla sambu, ale vysvětlete to výrobci...)
CIFS je zrovna dost šílený protokol. Na prosté přehrávání videa po síti je to trochu overkill a nemám s tím úplně nejlepší zkušenosti (ale to mohla být spíš vina toho zařízení, kde jsem to používal).
Otázkou je či by za cca 35Eur nebol vhodnejší nejaký Android USB stick ktorý má v sebe všetko, má aj krabičku, diaľkové ovládanie
Po zkušenostech s Xtreamer Sidewinder 4 (to sice není "stick", ale jinak je to přesně totéž, tj. "ready to use" zařízení s androidem) bych do toho znovu nešel. Strašně nepraktické, dost zabugované, update vyšel (od chvíle, kdy jsem si ho koupil) přesně jeden (aspoň že opravil ty úplně nejhorší problémy) a protože výrobce už mezitím přešel na novou řadu, nejspíš už nikdy žádný další nebude.
S RPi asi dosažení stejné úrovně komfortu vyjde dráž a s doladěním bude trochu práce, ale pořád je to počítač, kam se dá nahrát skoro normální linuxová distribuce, můžu si tam dát novější jádro, jiné aplikace atd. A když bude nejhůř, půjde pořád použít na něco jiného.
Ale ak to bude využívané len ako prehrávač filmov bez prístupu na internet, tak mi to nevadí.
Ty neopravené chyby nebyly jen bezpečnostní. Preferovaný přehlížeč (tuším že právě nějaké XBMC) byl nepřehledný a zbytečně překomplikovaný. Pak tam byl ještě jeden, který byl jednodušší a přehlednější a uměl přehrávat z CIFS, ale bohužel se čas od času zakousl a byl potřeba tvrdý reset. Každou chvíli se zase stalo, že po zapnutí (tedy spíš probuzení) zůstala navrchu nějaká aplikace ve stavu černé obrazovky s kursorem a jediný způsob, jak se jí zbavit, byl tvrdý reset.
Celkově mne to ovládání moc neoslovilo, ale možná že kdybych byl zvyklý na android na smartphonech, připadalo by mi přirozenější.
Ale s tým riešením pripojiť cez jeden z HDMI portov priamo to NASko čo určite vie prehrávať filmy sa stotožňujem. To je ešte lacnejšia a flexibilnejšia varianta.
Jak už jsem psal, mám televizi s podporou DLNA, na počítači jsem si pustil minidlna, žádná krabička u televize není potřeba a díky ARC nemusím řešit ani zvuk. Pohodlí maximální, nemám potřebu vymýšlet cokoli jiného.
Možnosť DLNA nie je vždy efektívna kvôli častej potrebe prekódovania filmu aj s zakomponovávaním titulkov za letu do obrazu.
To se mi ještě nestalo. Něco takového jsem dělal jen kdysi dávno, když jsem za tímto účelem používal DVD přehrávač, který uměl přehrávat video z flashdisku, ale nepodporoval titulky. Ale to už je hodně dávno.
Tiskni
Sdílej: