Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Mám pocit, že se ČT snad aktivně brání tomu, aby šli přehrát jinde, než ve Win.Ne, ČT před nedávnem přešla na HTML5 a přehrávání videí funguje. FF 54 bez problémů. Potom funguje (na jejich archiv) stahování pomocí youtube-dl.
chromium-ffmpeg-extra
z repozitáře Packman a příslušný soubor obsažený v Opeře nahradit tím z tohoto balíku:
cp -f /usr/lib64/chromium-ffmpeg-extra/libffmpeg.so /usr/lib64/opera/libffmpeg.soV Chromiu by mělo stačit doinstalovat uvedený balík. V jiných prohlížecích nevím, předpokládám ale, že by též mělo stačit doinstalovat vhodný balík z repozitáře Packman. Rozhodně nejde o žádné obstrukce ze strany ČT, už nějakou dobu jim to funguje bez problémů. Jediný problém je podpora různých formátů v prohlížečích.
na čisté OpenSuse 42.2 instalaci ve Firefoxu 52.2 64bit chybí pro zprovoznění ivysílání ČT nějaké kodeky
Nechybějí ve firefoxu, chybí podpora v ffmpeg knihovnách.
nejsou ve svobodné licenci proto se neinstalují
Licence není problém, libx264 má licenci svobodnou až až. Problémem je, že samotné H.264 jako takové je zatíženo patenty, které sice platí jen v některých zemích, ale stačí to na to, aby si SUSE nemohlo dovolit implementaci distribuovat.
Tiskni
Sdílej: