Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
-drive file=/dev/lvm/samba,index=2,media=disk,if=virtio,cache=writethrough,format=rawA potreboval by som na hostovi (keďže zálohovanie z guesta neprichádza z určitých dôvodov do úvahy) dáta na tom disku zálohovať (rdiff-backup) na iný disk počas toho čo je to stále pripojené ku guestu. Mountol som to na hostovi
mount -o ro /dev/lvm/samba /mnta tie dáta tam aj videl, ale keď som počas toho dal niečo v guestovi zapísať, tak aj po umount a znovu mount na hostovi tam tie nové dáta neboli. Na guestovi som musel ručne spustiť sync aby sa objavili na hostovi.
Řešení dotazu:
Je takéto niečo čo potrebujem vôbec možné?Ne. Běžné FS nepodporují vícenásobný přístup (ani jeden zapisovací a jeden pro čtení). Čtením připojeného FS si koleduješ o podivné chyby, když ti zapisovatel něco uprostřed změní. Buď udělej LVM snapshot (vidíš, jak se ti hodí) a kopíruj to z něj, nebo to namountuj přes NFS nebo něco podobného.
Je takéto niečo čo potrebujem vôbec možné?Ak si použil cluster aware súborový systém ktorý sa s ostatnými nodmi dokáže nejako synchronizovať, tak áno. Ale najjednoduchšie je to naozaj tlačiť ten rsync cez ssh z tej super bezpečnej virtuálky, alebo pretlačiť lvm snapshot ako už bolo povedané.
Tiskni
Sdílej: