abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 198 hlasů
     Komentářů: 13, poslední dnes 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: Problém s binárkou spouštěnou přes php

    13.11.2017 05:22 ft
    Problém s binárkou spouštěnou přes php
    Přečteno: 377×

    Zdravím všechny, po upgradu raspbianu z Jessie na Stretch na mém RPi mám následující problém. K tomu RPi mám připojený Tellstick pro ovládání zásuvek. Ten je řízen utilitou tdtool, která bere konfiguraci z /etc/tellstick.conf.

    Ve /var/www/html/ mám php soubor s tímto obsahem:

    shell_exec("tdtool -n zarizeni, $vystup");
    print_r($vystup);
    

    Před upgradem systému fungovalo vše v pořádku. Zavolal jsem daný php soubor přes prohlížeč, shell_exec spustil utilitu, provedla co měla, vypsala ok.

    Nyní když udělám to samé, utilita se spustí, ale vypíše, že dané zařízení nezná. Utilita se nedostane k tomu konfiguračnímu souboru.
    Zajímavé je to, že když se přes su www-data -s /bin/sh přepnu do uživatele, pod kterým je apache spouštěný a provedu příkaz z php souboru, tedy tdtool -n zarizeni, normálně to funguje. Problém je jen se spouštěním přes apache.

    V čem je rozdíl mezi těmito způsoby? Je potřeba něco změnit v konfiguraci apache nebo php? Práva jsem ověřoval, konfigurák je dostupný i při volání z php skriptu.

    Díky za odpovědi.

    Odpovědi

    13.11.2017 08:19 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s binárkou spouštěnou přes php
    V logu apache nic?
    Josef Kufner avatar 14.11.2017 16:23 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s binárkou spouštěnou přes php
    Ta čárka v tom příkazu nevypadá moc vhodně. Nemáš tam ty uvozovky špatně?

    Jinak obvyklý problém je špatně nastavená $PATH, když se to spouští přes web server.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    14.11.2017 17:02 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s binárkou spouštěnou přes php
    Ty uvozovky jsou určitě špatně a chybějící cesta k tdtool také.
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.