Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
300Kb/s mělo být 300kB/sa
2000kb/s mělo být 2000kB/spřípojku mám 16Mb ( myslím že obousměrně ), obvykle stahuju / odesílám 1,8 - 2MB/s. Ten dodatečný provoz ( 2,3MB/s ) si nedokážu vysvětlit. Možná jen nějaká porucha v časoprostoru... M.
Tak další děs ...
Na základě sparowhawk nápadů jsem se rozhodl prověřit, jak se GDFuse chová mimo KDE nástroje.
Přes prohlížeč konstantní upload +- 1800kB/s, čas uploadu 4min OK Tak mountnu GD přes fuse, vlezu do disku (mc) a .. nic tam není ! No dobrý, neřešil jsem to.
Zašifrovaný soubor na mém disku přejmenuju a spustím kopírování ... a nic se neděje. cca po minutě mc ukazuje postup přenosu: necelých 100kB/s, prognóza 1:40 hod. Ukazatel síťového provozu NIC !!
Po 10 minutách spouštím druhý mc .. v mountnuté složce disku už vidím prohlížečem uploadovaný soubor a asi 50MB nově kopírovaného .. přitom monitor sítě žádný provoz neukazuje .. hm ..
otevřu Krusader a vejdu do mountnuté složky. Chvíli to trvá, ale nakonec se otevře (ta složka ). A vzápětí vyskakuje upload na Monitoru sítě na 1800kB/s ... i po zavření krusaderu tak 3 minuty ještě "uploaduju" než provoz utichne.
Čiže tu mám nový poznatek : i přes pomalost přenosu je to použitelné (skript běží v noci na serveru, takže ... ), download kromě velmi vážných událostí se neplánuje.
Mohutný traffic generuje Krusader ( a i Dolphin ) .. síce nevím proč ale pro mé současné potřeby to není důležité. Prostě nepoužiju KDE appku pro přístup. Není to potřeba.
Výsledek : GD je snad i použitelný, pokud nepotřebujete k obsluze úložiště KDE. GNOME nemám, ale kdo má, může vyzkoušet a dát vědět. Takže to je zatím vše.
Tiskni
Sdílej: