V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
stálo mě to asi přes 10 000 KčDoufám že ne v posledních 10 letech. Notebooky s pentiem MMX se prodávaj tak za 200Kč resp cenu šrotu.
Jako já to chci aspoň trochu na ten internetJak říkam, dneska jede web na javaskriptu a to ti pojede pomalu všude.
je možné nějakým způsobem obelstit ten starý bios co tam je v tom notebookuTak to záleží na chipsetu a zapojení desky. 520MB RAM nebude možné. U standardních 72pin SIMM by šlo teoreticky až 2x128 MB. Každopádně pokud to neumí poslední BIOS, tak smůla. Jedině najít datasheet k čipsetu a přidat podporu do corebootu
Když třeba se mě podařilo tam dostat SSD HDD a to ještě 30 GB a přitom výrobce maximálně uvádí 7,5 GB?Tak z hlediska PATA/IDE na velikosti nezáleží. To jen některý BIOSy neuměly detekovat velký disky. Jakmile převezme kontrolu moderní OS, tak můžeš mít klidně 1TB disk v nějakým 486 IDE řadiči přes SATA→PATA redukci.
tak vyjmu ten obyčejný HDD disk a nahradím ho SSD diskemDivný, není na tom SSD nějakej bordel? Neměl by se lišit rozhraním od HDD a kapacity SSD zas tak velký nejsou, ale já mám jenom HDD. Offtopic: T61 už IMO dělalo lenovo.
první možnost je tam do sda1 nebo co druhá možnost je FDD mechanika a třetí je MBRJá dávám vždycky (už 12 let) do MBR.
samozřejmě že v posledních dvou letech- nové plasty a nový LCD displej možná i přes 10 000 Kč z AmerikyTak tos prodělal, já koupil asi 2010 (?) nějakej MMX siemens za ne víc než 500Kč a při první příležitosti ho omylem odpálil když jsem si spletl slot pro modem se slotem pro SIMM. Ale za tu cenu to byl stejně šrot už před odpálením
Tak to asi těžko- to by museli s IBM- Lenovo pro mě speciálně něco vytvořit- to je nereálnéTak jestli v tom je intel čipset, tak pro některé datasheety jsou. Ale stejně bych řekl že to budou mít schválně limitovaný
Já bych potřeboval to vykuchat, dát tam pořádné CPU ale pod podmínkou zachovat stávající designJestli je ten CPU na nějakým modulu a není to klasickej socketovej, tak nope... Jestli chceš starý case, ale moderní vnitřnosti, tak by tam šla nacpat raspberry pí
fdisk -lJestli je druhá partišna swap, tak dejme tomu i když teda swap může být i jako soubor uvnitř filesystému. Teď si nejsem jistej, ale není začátek disku obvykle rychlejší? (by se hodilo mít swap na začátku). Jinak s těma parametrama by to melo fungovat.
z 2004 s 1GB RAM (Thinkpad T42)Pentium M nebo co to a pak ten ARM jsou už sakra výkonný. Pentium < má už SSE2 a jestli je ten ARM alespoň v6 s neonem, tak bude OK taky. Ten 760XL má ale P5 MMX procák (nejrychlejší podle wiki je 233MHz), to je strašně málo (nemá to ani SSE, ani 686 architekturu (!)). A pak je taky velkej rozdíl s RAM. Dostatečná velikost tu pomalost procesoru kompenzuje, ale s 104MB RAM si fakt vyskakovat nemůže, můj firefox těsně po nastartování s jednou prázdnou stránkou žere přes 256MB.
Takže firefoxí certifikáty jsou built-in v tý nss knihovně, smazání systémových nemá vůbec vliv na firefox, funguje to jen na webkití browsery, který čtou ty systémové.Takže je možný, že pokud midori má nějaký integrovaný, tak by mohlo preferovat update v /etc/ssl. Ale jinak samozřejmě souhlas, novější distro je bezpečnější. Mě šlo hlavně o to, že novější distro může mít natolik nabobtnalý kód, že notebook bude nepoužitelnej. Dillo bude na 99% používat systémové certifikáty.
ja sem mu to nabidnul ze udelam osobne kdyz to posleTak když(pokud) do toho investoval tazatel tolik peněz, tak by to toho měl tazatel investovat i učení :-P. Protože mu dojdou aktuálně platné certifikáty a bude ti to muset zase poslat
tak 2 roky uz se uciZáleží jak intenzivně, já se snažím rozběhat Xka na mobilu HTC Magician už někde od roku 2013
Tiskni
Sdílej: