V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
<[otazník]php // převzetí POST dat // ..... // nějaké testy přijatých dat s výsledkem $uspech = true (nebo false) // ..... // když je $uspech, tak navazání spojení s MySQLi databází // ..... // a uložení přijatých dat do databáze // ..... // Na závěr už jen jednoduchý echo výstup "OK" nebo "ERR" if ($uspech) { echo "OK" ; } else { echo "ERR"; } ?>
Jak je vidět, výsledkem skriptu je jen jednoduchá stránka s nápisem "OK" nebo "ERR". Nic víc - žádná grafika, žádné HTML tagy.
Všechno mi funguje, ale všimnul jsem si, že server odpovídá zpátky do GPRS modulu ještě strašně dlouhou HTTP hlavičkou.
Kvůli dvěma až třem užitečným znakům (které by se daly zkrátit na pouhý 1 znak - např "1" pro úspěch, nebo "0" pro neúspěch) se zpátky odesílá ještě dalších asi 200 neužitečných znaků, což 100x prodražuje mobilní spojení:
+CIPRCV:208,HTTP/1.1 200 OK
Date: Tue, 01 May 2018 17:30:21 GMT
Server: Apache/2.4.10 (Debian)
Content-Length: 3
Keep-Alive: timeout=120, max=100
Connection: Keep-Alive
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
OK
Chci se zeptat, jestli je možné v nějakém nastavení Apache serveru tuhle "neužitečnou" hlavičku nějak zkrátit, nebo dokonce vůbec neodesílat?
ServerTokens Prod ServerSignature Offv souboru
/etc/apache2/conf-available/security.confVe výsledku to trochu zkrátí jméno serveru:
+CIPRCV:192,HTTP/1.1 200 OK Date: Tue, 01 May 2018 19:01:17 GMT Server: Apache Content-Length: 3 Keep-Alive: timeout=120, max=100 Connection: Keep-Alive Content-Type: text/html; charset=UTF-8 OKAle pořád je ta hlavička strašně dlouhá.
Tiskni
Sdílej: