abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (21%)
     (14%)
     (7%)
     (0%)
     (0%)
     (7%)
     (0%)
     (50%)
    Celkem 14 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 17:26
    Rozcestník

    Dotaz: shell přes webové rozhraní

    2.10.2003 18:23 Jarek God.zilla Šeděnka
    shell přes webové rozhraní
    Přečteno: 178×
    rád bych si napsal jednoduché webové rozhraní pro ovládání serveru. Zajímalo by mě, co lze použít k předávání příkazů shellu a získávání výstupu, případně pokud znáte nějakou zajímavou literaturu na tohle téma. Nechci používat Webmin ani nic podobného, protože se v jejich kódu nevyznám a jenom těžko můžu přidávat další funkce apod.

    Odpovědi

    2.10.2003 18:47 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Co je spatneho na SSH?
    3.10.2003 20:07 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    proti ssh nic nemám a taky ho teď používám, ale pro jednoduché úkoly (připojit/odpojit u dial-up routeru, spouštět/vypínat služby) je zdlouhavé se pokaždé přes Putty (ano, klienti jsou na Windows) pokaždé logovat a spoustet skripty v konzoli - webové rozhraní by na tohle bylo o hodně pohodlnější.
    2.10.2003 19:37 Maud Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    muj nazor je, ma-li byt o byt aspon trochu bezpecne, si napsat daemona beziciho pod rootem a poslouchajiciho na lokalnim socketu (nebo s otevrenou pipou), web rozhrani pak bude predavat to so pises do te pipy daemonovy a ten to bude zpracovavat (treba udela shell a spusti tvuj prikaz nebo vygenrujue nejaky konfigurak podle parametru) a vysledky posle do druhe pipy kterou presmerujes do sveho web browseru. Neni asi problem napsat infrastrukturu toho rozhrani (daemona, cgiscripty) problem bude asi slozite generovani konfiguraku...
    3.10.2003 20:04 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Díky, vypadá to jako dobrý nápad, bohužel ale zatím nemám zkušenosti s programováním pod Linuxem, takže je to na mě moc složité :-/ Možná časem... Uvažoval jsem spíše o něčem jako mod_perl v Apache apod., ale nikdy jsem s ničím podobným nepracoval, tak nevím jak to použít a jak moc nebezpečné to bude.
    4.10.2003 10:13 ApoC
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    V Putty se da nastavit neco jako profil, ne? Zaklikas a jsi ve vnitr, nebo se pletu? Jinak ten tvuj napad s ovladanim pres web ... No ... Podle me by to byla bezpecnostni dira jako vrata
    4.10.2003 10:51 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Navíc (a) budeš to ovládat víceméně z jednoho klienta => spustíš si pageanta (putty ssh-agenta), na desktop si dáš ikonku ,spustit putty s tímto profilem` a jsi nalogovaný na doubleclick (akorát nezapomínej zamykat počíatč, když od něj odcházíš, protože to by byla díra jak prase). (b) potřebuješ to ovládat z řady počítačů => v tom případě se akcím spuštění programu a zadání hesla nevyhneš (jinak by byla autentizace a tím i bezpečnost nulová), takže dáš na web .reg soubor s konfigurací putty, přijdeš, hodíš ho do registru, spustíš putty (může být tamtéž), a loguješ se.
    5.10.2003 01:57 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    není problém v tom, že by to v Putty nefungovalo.. klienti jsou max. 3, ale spustit putty, nalogovat se, spustit pripojovaci skript + pripadne spustit proxy trva vzdycky o hodne dele nez spustit browser a na homepage jenom kliknout na "CONNECT". Pokud omezim pristup na danou stranku jen (htaccess, hlidani IP ve skriptu) z lokalni site a budu vyzadovat heslo, tak mi to jako dira nijak zvlast nepripada. Slo mi hlavne o moznosti reseni, ale vidim ze zadne jednoduche mi tu nikdo nejspis neporadi...
    5.10.2003 02:50 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Spustit nakonfigurované putty a nalogovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Spustit browser s nějakou nastavenou stránkou a autentizovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Nevidím rozdíl. Snad jen v tom, že po nalogování se pomocí putty napíšeš jméno příkazu (šipka nahoru ;-) a enter a můžeš se následně ^D odlogovat nebo okamžitě řešit, když něco nebude fungovat, zatímco v browseru na něco klikneš a pak se divíš...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.