abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 732 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: shell přes webové rozhraní

    2.10.2003 18:23 Jarek God.zilla Šeděnka
    shell přes webové rozhraní
    Přečteno: 154×
    rád bych si napsal jednoduché webové rozhraní pro ovládání serveru. Zajímalo by mě, co lze použít k předávání příkazů shellu a získávání výstupu, případně pokud znáte nějakou zajímavou literaturu na tohle téma. Nechci používat Webmin ani nic podobného, protože se v jejich kódu nevyznám a jenom těžko můžu přidávat další funkce apod.

    Odpovědi

    2.10.2003 18:47 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Co je spatneho na SSH?
    3.10.2003 20:07 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    proti ssh nic nemám a taky ho teď používám, ale pro jednoduché úkoly (připojit/odpojit u dial-up routeru, spouštět/vypínat služby) je zdlouhavé se pokaždé přes Putty (ano, klienti jsou na Windows) pokaždé logovat a spoustet skripty v konzoli - webové rozhraní by na tohle bylo o hodně pohodlnější.
    2.10.2003 19:37 Maud Lebowski
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    muj nazor je, ma-li byt o byt aspon trochu bezpecne, si napsat daemona beziciho pod rootem a poslouchajiciho na lokalnim socketu (nebo s otevrenou pipou), web rozhrani pak bude predavat to so pises do te pipy daemonovy a ten to bude zpracovavat (treba udela shell a spusti tvuj prikaz nebo vygenrujue nejaky konfigurak podle parametru) a vysledky posle do druhe pipy kterou presmerujes do sveho web browseru. Neni asi problem napsat infrastrukturu toho rozhrani (daemona, cgiscripty) problem bude asi slozite generovani konfiguraku...
    3.10.2003 20:04 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Díky, vypadá to jako dobrý nápad, bohužel ale zatím nemám zkušenosti s programováním pod Linuxem, takže je to na mě moc složité :-/ Možná časem... Uvažoval jsem spíše o něčem jako mod_perl v Apache apod., ale nikdy jsem s ničím podobným nepracoval, tak nevím jak to použít a jak moc nebezpečné to bude.
    4.10.2003 10:13 ApoC
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    V Putty se da nastavit neco jako profil, ne? Zaklikas a jsi ve vnitr, nebo se pletu? Jinak ten tvuj napad s ovladanim pres web ... No ... Podle me by to byla bezpecnostni dira jako vrata
    4.10.2003 10:51 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Navíc (a) budeš to ovládat víceméně z jednoho klienta => spustíš si pageanta (putty ssh-agenta), na desktop si dáš ikonku ,spustit putty s tímto profilem` a jsi nalogovaný na doubleclick (akorát nezapomínej zamykat počíatč, když od něj odcházíš, protože to by byla díra jak prase). (b) potřebuješ to ovládat z řady počítačů => v tom případě se akcím spuštění programu a zadání hesla nevyhneš (jinak by byla autentizace a tím i bezpečnost nulová), takže dáš na web .reg soubor s konfigurací putty, přijdeš, hodíš ho do registru, spustíš putty (může být tamtéž), a loguješ se.
    5.10.2003 01:57 Jarek God.zilla Šeděnka
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    není problém v tom, že by to v Putty nefungovalo.. klienti jsou max. 3, ale spustit putty, nalogovat se, spustit pripojovaci skript + pripadne spustit proxy trva vzdycky o hodne dele nez spustit browser a na homepage jenom kliknout na "CONNECT". Pokud omezim pristup na danou stranku jen (htaccess, hlidani IP ve skriptu) z lokalni site a budu vyzadovat heslo, tak mi to jako dira nijak zvlast nepripada. Slo mi hlavne o moznosti reseni, ale vidim ze zadne jednoduche mi tu nikdo nejspis neporadi...
    5.10.2003 02:50 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše shell přes webové rozhraní
    Spustit nakonfigurované putty a nalogovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Spustit browser s nějakou nastavenou stránkou a autentizovat se = doubleclick + zadání hesla + enter. Nevidím rozdíl. Snad jen v tom, že po nalogování se pomocí putty napíšeš jméno příkazu (šipka nahoru ;-) a enter a můžeš se následně ^D odlogovat nebo okamžitě řešit, když něco nebude fungovat, zatímco v browseru na něco klikneš a pak se divíš...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.