Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Zkusil jsi ho zapojit do jiného USB? Třeba do toho, ve kterém bylo to instalační?zatim ne
Některé desky neakceptují všechna USB jako bootovací.hmm, me stanovisko je neutralni
Někdy je potřeba počítač vypnout, protože po pouhém rebootu nestihne disk včas inicializaci a tak se nenačte do bootovací nabídky.Ano, s tim jem si hral asi nejvic po te co to nenabootovalo.
Také je potřeba mít povolený v uefi usb disk jako bootovatelný.Pri zavadeni tam bylo uefi bez secure modu, pak jsem tam zkusil i ten, vlastne doted ho tam mam ale pak ho zas vypnu. Disk se prave v biosu neukaze coz me zarazi ale jak v linuxu tak ve windows ano.
# /dev/vg/swap musis zmenit na TVOJI cestu kde vg je jmeno tveho LVM VG, a swap je jmeno tveho LV swapu... # zjisteni UUID aktualniho swapu blkid /dev/vg/swap # docasne vypnuti swapu swapoff /dev/vg/swap # zvetseni swapu o 2GB lvresize /dev/vg/swap -L +2G # znovuvytvoreni swapu se STEJNYM UUID jako si mel predtim (aby fungovalo uspavani na disk, pripadne zapinani swapu pres /etc/fstab) mkswap --uuid TO_CO_TI_PRETIM_VYPSAL_BLKID /dev/vg/swap
su -a pak tak co sem psal, nebo pokud neni v Fedora aktivni root uzivatel, ale mas sudo, tak pred kazdy ten prikaz pridas sudo:
sudo prikaz parametry
co vim tak "akorat" neudela sifrovanej boot u 32bit (a nebo obecne LegacyBoot/BIOS) instalace ale da ho jako samostatnej oddilted sem si vsiml ze oddelenej/nesifrovanej boot udela i u UEFI instalace
Tiskni
Sdílej: